Linux Mint Cinnamon- temat w stylu Windows XP/7

Forum poświęcone Linuksom, Uniksom oraz innym niestandardowym maszynom/systemom.
Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 117
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Linux Mint Cinnamon- temat w stylu Windows XP/7

Post autor: Kuba83 » 07 kwie 2024, 23:08

Witam!
Mam na laptopie DELL Latitude E6430 Linux Mint Cinnamon i potrzebowałbym łatwy w zainstalowaniu, motyw, który przypominałby Windows XP(Luna) czy Windows 7(Aero)
Ktoś, coś wie?

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 255
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Linux Mint Cinnamon- temat w stylu Windows XP/7

Post autor: shesellsseashells » 08 kwie 2024, 09:20

Kuba83 pisze:
07 kwie 2024, 23:08
Witam!
Mam na laptopie DELL Latitude E6430 Linux Mint Cinnamon i potrzebowałbym łatwy w zainstalowaniu, motyw, który przypominałby Windows XP(Luna) czy Windows 7(Aero)
Ktoś, coś wie?
Na Cinnamon są chyba w ich repozytorium bezpośrednio takie motywy, ale one średnio wyglądają.
Jak chcesz dobry motyw z Windows 7 to najlepiej ogarnąć sobie KDE i coś w stylu tego
https://gitgud.io/wackyideas/aerothemeplasma

Obrazek

Co do motywu z XP to chyba najlepiej zadziała coś na TDE, np. Q4OS z XPQ4

Obrazek
Obrazek

Nie gwarantuję stabilności bo to pierwsze jest chyba nadal pod KDE 5.x a jest już KDE 6

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 117
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Linux Mint Cinnamon- temat w stylu Windows XP/7

Post autor: Kuba83 » 08 kwie 2024, 18:55

Witam!
KDE na 4GB RAM to idiotyzm, wszystko się zamuli.
A w Cinnamon nie ma jakichś zewnętrznych repo, gdzie by było coś więcej, niż w "sklepie" Minta?
Na Debiana nie będę przechodził, poza tym Q4OS już mam na jednym kompie i to takie okrojone Ubuntu/Debian jest
Zresztą zawsze unikałem KDE, właśnie z powodu tego, że obecnie ma wymagania prawie jak Windows 11 :evil:
Kiedyś Ubuntu chodziło na 256MB RAM, które miałem w swoim, pierwszym PC, podczas gdy XP chodził jak żółw a 20 lat temu o SSD nikt nie słyszał.

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Linux Mint Cinnamon- temat w stylu Windows XP/7

Post autor: Stasieusz » 08 kwie 2024, 21:36

Ogólnie rzecz biorąc, korzystałem z pewnego programiku na Windowsie, który personalizował system np. zmieniając wygląd na Windows'a 7, zwało się to open Shell. Może jest to do pobrania na Linuxa, lub coś podobnego?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 255
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Linux Mint Cinnamon- temat w stylu Windows XP/7

Post autor: shesellsseashells » 08 kwie 2024, 21:44

Kuba83 pisze:
08 kwie 2024, 18:55
Witam!
KDE na 4GB RAM to idiotyzm, wszystko się zamuli.
A w Cinnamon nie ma jakichś zewnętrznych repo, gdzie by było coś więcej, niż w "sklepie" Minta?
Na Debiana nie będę przechodził, poza tym Q4OS już mam na jednym kompie i to takie okrojone Ubuntu/Debian jest
Zresztą zawsze unikałem KDE, właśnie z powodu tego, że obecnie ma wymagania prawie jak Windows 11 :evil:
Kiedyś Ubuntu chodziło na 256MB RAM, które miałem w swoim, pierwszym PC, podczas gdy XP chodził jak żółw a 20 lat temu o SSD nikt nie słyszał.
Strony typu Cinnamon-look czy jakoś tak się nazywały. cytując klasyka: użyj opcji szukaj.
Za około 40zł możesz kupić 8GB w jednej kostce do tego Della, za 80zł masz 16GB.
Stasieusz pisze:
08 kwie 2024, 21:36
Ogólnie rzecz biorąc, korzystałem z pewnego programiku na Windowsie, który personalizował system np. zmieniając wygląd na Windows'a 7, zwało się to open Shell. Może jest to do pobrania na Linuxa, lub coś podobnego?
Zmiany w wyglądzie na takim poziomie są już zintegrowane w środowisko graficzne :P

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 117
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Linux Mint Cinnamon- temat w stylu Windows XP/7

Post autor: Kuba83 » 08 kwie 2024, 21:58

shesellsseashells pisze:
08 kwie 2024, 21:44
Kuba83 pisze:
08 kwie 2024, 18:55
Witam!
KDE na 4GB RAM to idiotyzm, wszystko się zamuli.
A w Cinnamon nie ma jakichś zewnętrznych repo, gdzie by było coś więcej, niż w "sklepie" Minta?
Na Debiana nie będę przechodził, poza tym Q4OS już mam na jednym kompie i to takie okrojone Ubuntu/Debian jest
Zresztą zawsze unikałem KDE, właśnie z powodu tego, że obecnie ma wymagania prawie jak Windows 11 :evil:
Kiedyś Ubuntu chodziło na 256MB RAM, które miałem w swoim, pierwszym PC, podczas gdy XP chodził jak żółw a 20 lat temu o SSD nikt nie słyszał.
Strony typu Cinnamon-look czy jakoś tak się nazywały. cytując klasyka: użyj opcji szukaj.
Za około 40zł możesz kupić 8GB w jednej kostce do tego Della, za 80zł masz 16GB.
Stasieusz pisze:
08 kwie 2024, 21:36
Ogólnie rzecz biorąc, korzystałem z pewnego programiku na Windowsie, który personalizował system np. zmieniając wygląd na Windows'a 7, zwało się to open Shell. Może jest to do pobrania na Linuxa, lub coś podobnego?
Zmiany w wyglądzie na takim poziomie są już zintegrowane w środowisko graficzne :P
Witam!
Z dokładaniem RAM to nie tak łatwo.....dali mi pół roku gwarancji, są plomby, wolałbym nie ryzykować przez ten okres.
Ale potestuję tego Della z dwa miesiące, bo te "gwarancje" to mi lipą śmierdzą, potem wrzucę 16GB.
W Mint Cinnamon są wbudowane tematy, ale......czy to ma sens, jak za każdym razem wygląda.....jak Mint Cinnamon, mnie nie przeszkadza ten wygląd ale chciałem upodobnić ten system do Windowsa, jak tyle roboty, to chyba nie warto.

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 255
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Linux Mint Cinnamon- temat w stylu Windows XP/7

Post autor: shesellsseashells » 08 kwie 2024, 22:01

Kuba83 pisze:
08 kwie 2024, 21:58
W dużym skrócie - tak. Nie warto robić z tego czegoś czym to nie jest. Cinnamon jest zbyt ograniczony pod to też. Może trochę więcej opcji byłoby pod MATE albo XFCE.
Co do gwarancji to twój wybór ale według mnie nie warto czekać. 4GB obecnie wszędzie niedomaga a te laptopy się nie sypią z byle powodu a są bardzo łatwe w serwisie wszystkich części. Mam Della E6230 i E6520 na co dzień i nie wygląda na to by kiedykolwiek planowały sobie dednąć.

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 117
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Linux Mint Cinnamon- temat w stylu Windows XP/7

Post autor: Kuba83 » 08 kwie 2024, 22:41

shesellsseashells pisze:
08 kwie 2024, 22:01
Kuba83 pisze:
08 kwie 2024, 21:58
W dużym skrócie - tak. Nie warto robić z tego czegoś czym to nie jest. Cinnamon jest zbyt ograniczony pod to też. Może trochę więcej opcji byłoby pod MATE albo XFCE.
Co do gwarancji to twój wybór ale według mnie nie warto czekać. 4GB obecnie wszędzie niedomaga a te laptopy się nie sypią z byle powodu a są bardzo łatwe w serwisie wszystkich części. Mam Della E6230 i E6520 na co dzień i nie wygląda na to by kiedykolwiek planowały sobie dednąć.
Witam!
No to sobie wymienię ten RAM, dziś kupiłem naklejkę , bo palmrest się klei.....przypadłość tych Dellów.
Ceny RAM-u OK dla mnie ale na razie mam brak kaski :evil:
Ogólnie to w sumie te gwarancje na poleasingowe graty, to sobie w d..ę można wsadzić, ja kupiłem tego masę i nic absolutnie nigdy nie padło.
Ta niby "gwarancja" to raczej "straszak" na beneficjentów "500+" z marginesu.....to ma wtedy sens, bo większość tych jełopów wyciąga RAM-y i SSD ze sprzętu a potem sprzedaje w lombardach, żeby się tanio nawalić tanią wódką czy jabolami.....znam dużo takich ludzi, gdzie już trzecie pokolenie żyje z socjalu i dopuszcza się takich przekrętów.
Poza tym ten Dell kosztował mnie 350zł, nie było to wiele, dwa razy większe zakupy w dyskoncie i ta kwota "pyknie", więc za kilkanaście dni zrobię chyba upgrade RAM-u.
16GB koniecznie?
8GB nie starczy?
edit:
Wyciągnąłem 8GB DDR3L (2x4GB) z jakiegoś, nieużywanego mini PC i jest ogromny skok wydajności, chyba Linux nie potrzebuje 16GB RAM, to nie Windows 11.
Przy odpalaniu wyskoczył komunikat o zmianie ilości RAM-u, wcisnąłem F1 i jest 8GB RAM.
Youtube chodzi płynnie do 4k, choć co niektóre filmiki przycinają, w 1080p zero problemów, tak samo w 1440p.
Mogę poprosić o linki do tych ISO systemów?
Warunek taki, że ma być to oparte o Debiana/Ubuntu.

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 255
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Linux Mint Cinnamon- temat w stylu Windows XP/7

Post autor: shesellsseashells » 09 kwie 2024, 15:09

Kuba83 pisze:
08 kwie 2024, 22:41
dziś kupiłem naklejkę , bo palmrest się klei.....przypadłość tych Dellów.
Ja te gumy czyściłem druciakiem z spirytusem i ciepłą wodą. Jedyny minus to, że w niektórych modelach razem z tym schodzi napis Latitude, jeśli nie jest wygrawerowany tylko nadrukowany.
Kuba83 pisze:
08 kwie 2024, 22:41
Mogę poprosić o linki do tych ISO systemów?
Warunek taki, że ma być to oparte o Debiana/Ubuntu.
Jakich systemów? Jest ich od groma. Ubuntu MATE, Xubuntu, Linux Mint MATE, Linux Mint XFCE, albo po prostu czysty Debian + wybrane środowisko.

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 117
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Linux Mint Cinnamon- temat w stylu Windows XP/7

Post autor: Kuba83 » 09 kwie 2024, 19:01

shesellsseashells pisze:
09 kwie 2024, 15:09
Kuba83 pisze:
08 kwie 2024, 22:41
dziś kupiłem naklejkę , bo palmrest się klei.....przypadłość tych Dellów.
Ja te gumy czyściłem druciakiem z spirytusem i ciepłą wodą. Jedyny minus to, że w niektórych modelach razem z tym schodzi napis Latitude, jeśli nie jest wygrawerowany tylko nadrukowany.
Kuba83 pisze:
08 kwie 2024, 22:41
Mogę poprosić o linki do tych ISO systemów?
Warunek taki, że ma być to oparte o Debiana/Ubuntu.
Jakich systemów? Jest ich od groma. Ubuntu MATE, Xubuntu, Linux Mint MATE, Linux Mint XFCE, albo po prostu czysty Debian + wybrane środowisko.
shesellsseashells pisze:
09 kwie 2024, 15:09
Kuba83 pisze:
08 kwie 2024, 22:41
dziś kupiłem naklejkę , bo palmrest się klei.....przypadłość tych Dellów.
Ja te gumy czyściłem druciakiem z spirytusem i ciepłą wodą. Jedyny minus to, że w niektórych modelach razem z tym schodzi napis Latitude, jeśli nie jest wygrawerowany tylko nadrukowany.
Kuba83 pisze:
08 kwie 2024, 22:41
Mogę poprosić o linki do tych ISO systemów?
Warunek taki, że ma być to oparte o Debiana/Ubuntu.
Jakich systemów? Jest ich od groma. Ubuntu MATE, Xubuntu, Linux Mint MATE, Linux Mint XFCE, albo po prostu czysty Debian + wybrane środowisko.
Witam!
Stanęło na Q4OS Aquarius" z TDE, 64-bitowym, doinstalowane to
https://xpq4.sourceforge.io/
zrzut ekranu1.png
zrzut ekranu1.png (863.81 KiB) Przejrzano 252 razy
zrzut ekranu2.png
zrzut ekranu2.png (290.96 KiB) Przejrzano 252 razy
Jest do wyboru nawet temat jak Windows 2000.
Dystrybucje oparte na Ubuntu, to akurat cechują się "przeładowaniem" syfem, tak, że potem to niewiele lepiej chodzi niż Windows 10, mulą nawet na i3 2 generacji, na Core2Duo i podobnych całkowicie nieużywalne.
Za to te wywodzące się od Debiana bez bezpośredniego pokrewieństwa z Ubuntu, paradoksalnie działają poprawnie, są też wersje 32-bitowe, w linii Ubuntu od lat nie ma systemów 32-bitowych

ODPOWIEDZ