Problem z postawieniem MacOS na Mac Pro A1186 Octa-Core 3.1

Forum poświęcone Linuksom, Uniksom oraz innym niestandardowym maszynom/systemom.
Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 117
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Problem z postawieniem MacOS na Mac Pro A1186 Octa-Core 3.1

Post autor: Kuba83 » 29 mar 2024, 19:38

Piteusz pisze:
29 mar 2024, 19:08
Kuba83 pisze:
29 mar 2024, 18:44
Witam!
Zrzut ekranu 2024-03-29 183814.png
Niestety nigdy nie zapłacę nic online.....bo nie mam karty a konto mam transferowe, mam za mało pieniędzy, by się bawić w takie coś.
Linuxa znam bardzo dobrze.
Hackintosha może spróbuję zrobić, bo Maca już mam i to o całkiem sporej wydajności.
Komputer ten jest ładny, ciekawy.....nigdy nie pracowałem w branży IT, z Macami nie miałem do czynienia, z Linuxem stykam się 20 lat.
A ze strony nie pobiorę ISO systemu, to jest bez sensu płacić za, de facto, takie same pirackie ISO jak gdzie indziej.
Rzeczywiście. A na Macintosh Garden nie ma iso OSX. Widocznie komuś nie pasował fakt, że jego płatny system (od 10.9 jest darmowy dopiero) był na tych stronach. Głównie polecałem właśnie Macintosh Garden, ale skoro nie ma systemów, to lipa. Macintosh Repository to zawsze mialo jakieś głupie ograniczenia. I skoro znasz Linuksa bardzo dobrze, to używając maka nic nie zyskasz. Sprzedaj to i kup za ten komputer jakiś porządniejszy pecet.
Witam!
Maca Pro nie sprzedam.....za ładny jest a Linux Mint działa na nim o wiele lepiej niż na tanich laptopach.
To taki eksponat raczej, Linuxa muszę uporządkować, bo mam drugi dysk ale mam bad sektory, to oryginał od tego kompa.
Na szczęście HDD 500GB SATA to kilkadziesiąt złotych za leżaka magazynowego.
Kupiłem ten komputer, bo chciałem coś na Xeonie i z pamięciami ECC.....miejsca u mnie jest dużo.
A kupić byle co, jakiś laptop na i3 serii U, to się rozmija z celem.
Komputerów mam ponad 30, różne blaszaki, laptopy i terminale, mam też Raspberry 4, Pi 400 i Pi Zero W.
Ja nie lubię się pozbywać eksponatów, sprzedaję byle jakie rzeczy, na ogół nie rokujące naprawy czy o wątpliwej użyteczności, a ten Mac do takich nie należy.

ODPOWIEDZ