Powrót do Windowsa z Linuxa (Problem z bootowaniem)

Forum poświęcone Linuksom, Uniksom oraz innym niestandardowym maszynom/systemom.
Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Powrót do Windowsa z Linuxa (Problem z bootowaniem)

Post autor: Trocisz » 01 gru 2019, 23:03

Witam!

Dawien dawno mnie tu nie było ale nie przychodzę dziś z ciekawostką lecz problemem. Otóż, nie mam jak obecnie zainstalować Windowsa 7 64-bitowego ponieważ nie posiadam płyty z tą wersją a pendrive pomimo zamontowanego systemu nie pozwala ruszyć dalej instalacji z menu bootowania. :<. (Ponadto nadmienię że pendrive jest sprawny w 100%, więc nie wiem może coś z plikiem .iso jest nie tak, albo montowanie .iso na pendrive nie działa u mnie jak powinno. No po prostu nie wiem
Wcześniej jak robiłem działała ta metoda, obecnie siedzę na Linux Mint i nwm co zrobić aby powrócić do Windowsa.

Może ktoś pomoże?

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Powrót do Windowsa z Linuxa (Problem z bootowaniem)

Post autor: Piteusz » 02 gru 2019, 22:42

A próbowałeś skorzystać z prostej, aczkolwiek skutecznej metody wymuszenia aktualizacji GRUBa (programu rozruchowego)?
Wpisz w terminal:

Kod: Zaznacz cały

sudo update-grub
I po uruchomieniu ponownym, zobacz czy powróciła winda.

To jest oczywiste, że to takie proste nie będzie, aaale i tak warto spróbować :3

Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: Powrót do Windowsa z Linuxa (Problem z bootowaniem)

Post autor: Trocisz » 03 gru 2019, 10:10

Gdybym miał jeszcze windę na drugiej partycji to bym tak zrobił ale chyba zastosuje inną metode. Tj. Zainstaluje na nowo po formacie windowsa z 32-bitami potem wgram sterowniki dla niego potrzebnie (prawdopodobnie tylko od internetu), ściągnę 64-bitowego windowsa, ustawie odpowiednio Rufusa zgram na USB no i instalacja 64-bitowej wersji.
A i żeby nie było Linux na razie do mnie nie przemówił, nie mówię że jest specjalnie zły (ale Mint w wersji najnowszej to i owszem) ale chyba przy mojej konfiguracji sprzętowej na razie ostanę przy windowsie /shrug

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Powrót do Windowsa z Linuxa (Problem z bootowaniem)

Post autor: Piteusz » 04 gru 2019, 18:41

Mint nie zawsze jest dobrym wyborem. Niektórych przyciąga, wielu odpycha - w tym mnie :D. Linux najfajniejszy jest, gdy się go używa w trybie tekstowym i tyle :3

Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:40

Re: Powrót do Windowsa z Linuxa (Problem z bootowaniem)

Post autor: Bywalec » 06 gru 2019, 08:10

Spróbój zabootować z boot menu

ODPOWIEDZ