Pierwszy telefon, który używaliście.

Forum poświęcone telefonom. Zarówno starym jak i nowym. Aczkolwiek z racji tematyki forum - głownie będziemy gadać o starych.
Awatar użytkownika
norbitor
Posty: 23
Rejestracja: 31 mar 2018, 10:42
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: norbitor » 23 paź 2022, 10:37

Mój pierwszy własny telefon to był Sagem my501X https://www.mgsm.pl/pl/katalog/sagem/my501x/.

Telefon został mi kupiony w MixPlusie w czerwcu 2007 roku w ofercie 24x30 zł i chyba trzeba było wyłożyć 129 zł na start. Był to sprzęt dość ciekawy, bo na papierze oferował bardzo dużo - obsługa MP3, slot na karty pamięci do 2GB, Bluetooth, aparat 1,3 MPix. Po prostu Nokia i Sony Ericsson killer.

Niestety, rzeczywistość była taka, że wszystko rozbijało się o niemożebnie dziwny i powolny system oraz podzespoły telefonu. Cóż z tego, że miałem MP3, jak nie było obsługi przewijania muzyki, odtwarzacz też miał problem z zapamiętywaniem pozycji, gdzie skończyłem słuchać np. godzinnego setu. Bluetooth był, ale przesłanie "Ekspołżyn" trwało tyle, co na IrDzie u kumpli z SE W200i. Nawet gniazdo słuchawkowe było dziwne, bo zamiast mini-jacka, dali tam micro-jacka, przez co musiałem już w 2007 roku latać z przejściówkami! I najgorsza rzecz, z punktu widzenia ówczesnego nastolatka, kompatybilność z grami Java była, po prostu, zerowa. Na tym telefonie jedyna gra, która działała to ta wbudowana (bodajże zwała się Slurp), wszystko inne wysiadało natychmiast, ba - nawet Opera Mini działała tylko w jednej, antycznej wersji, a i tak często wywalała błędy o braku pamięci. Jakość wykonania też cudna nie była i bardzo szybko wytarła mi się farba na wszystkich przyciskach.

Dwa lata później uciułałem trochę grosza i kupiłem sobie SE C702 (to był jak przeskok do Mercedesa z Tico) i do Sagema już w życiu nie wrzuciłem. Leży obecnie w szufladzie jako bardzo zapasowy model, gdyby już wszystko wysiadło, bo, pomimo wszelkich jego wad, wciąż działa.

Awatar użytkownika
starcraft2fan
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2020, 14:38

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: starcraft2fan » 25 paź 2022, 17:28

Dzień dobryy,

Pierwszym telefonem, jaki miałem był Samsung Monte po mojej mamie jakoś w 2011 roku. Służył mi tylko do dzwonienia, chodziłem wtedy jeszcze z cyfrowym kompaktem od Nikona, pakiety na internet były drogie, a na tym telefonie apek za dużo nie było ;) Ogólnie telefon był bardzo wolny, ale miał niezły dotyk i ekran jak na tamte czasu. Po czasie zainstalowałem Operę Mini i nawet Facebooka dało się na nim odpalić i prostsze strony internetowe. Przy pamiętaniu o usuwaniu cookies i hostorii przy zamykaniu, była to całkiem niezła przeglądarka, jak na możliwości tego telefonu. Ostatecznie dałem go kiedyś siostrze na wakacje i ta utopiła go w naszym Bałtyku. 8-)
W tym samym roku, czyli 2011, za pieniądze uzbierane z prac wakacyjnych i od różnych wujaszków z rodziny, kupiłem swój pierwszy smartphone - Sony Xperię P (pierwsza seria soniaczy po rozstaniu z Ericsonem). Jak na tamte czasy, specyfikacja wymiatała 2 dwurdzeniowy procesor, 1 gb ramu, 16gb wbudowanej pamięci, ekran o jasności 1000 nitów. Wszystkie gierki chodziły na najwyższych detalach, mogłem instalować każdą apkę, launcher. Pamiętam, że ograłem na nim całego Maxa Payne'a, dużą część gta III i Dead Space'a. Minusem był brak slotu na kartę SD, więc nie mogłem mieć dużo muzyki we flacach i ogólnie uważać na miejsce. Po trzech latach wymieniłem go na PS Vitę z kumplem, którą mam do dzisiaj. Ah, wspominania. Dzisiaj nie robi to już takiego wrażenia, ale te 10 lat temu to było jak przesiadka z malucha do sportowego Porsche :D
P.S. Przezroczysty pasek z dołu do dziś mi się podoba. :)
Załączniki
xperia-p-medium.jpg
xperia-p-medium.jpg (26.34 KiB) Przejrzano 8538 razy
401da2600c5667d5c3baaa56f79ca5d8.jpg
monte
401da2600c5667d5c3baaa56f79ca5d8.jpg (30.61 KiB) Przejrzano 8538 razy
:D

Awatar użytkownika
szkodnik_silnikowy
Posty: 38
Rejestracja: 31 paź 2022, 19:34
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: szkodnik_silnikowy » 01 lis 2022, 01:12

siemens c25
Obrazek

Awatar użytkownika
szkodnik_silnikowy
Posty: 38
Rejestracja: 31 paź 2022, 19:34
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: szkodnik_silnikowy » 01 lis 2022, 01:20

a pierwszy smartfon to będzie pierwsza generacja nexusa
android 2, jednojajowy 1ghz arm5 i 512mb ramu, tragicznie to działalo, nie powiem

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 216
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: Stasieusz » 17 mar 2024, 15:00

Samsung SGH-R210S, dostałem go w drugiej dekadzie XXI wieku :).
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 88
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: Kuba83 » 29 mar 2024, 01:53

Witam!
Pierwszy to była Motorola E365, kupiona z Lombardu w 2005 roku, niestety w 2007 roku miałem ten telefon na smyczy i wpadł do kubka z sypaną kawą z mlekiem....poszedł na śmietnik, potem Sony Ericsson K550i, gówno wyjątkowe, częściej w naprawie niż w użyciu :evil:
Potem jakieś, tanie Nokie z MAKRO, Nokia 5320 Xpress Music(Symbian i rynek brytyjski, pierwszy telefon z 3G, dziś już to komiczne), w 2012 roku Samsung Galaxy Gio, potem ZTE Kis Pro, Lumia 520, Solid B2710, Honor 4C, Samsung Galaxy J5, Xiaomi Mi Max 2, Motorola ONE(2019), którą obecnie ma moja 71 letnia Mama i teraz Xiaomi Mi 10T Lite 5G, w międzyczasie Xiaomi Redmi 4C......Huawei i Xiaomi wszystkie kupowane w X-KOM, miałem też Sony Xperia J z lombardu.
Z Mi 10T Lite 5G jestem najbardziej zadowolony, następny też będzie Xiaomi.
Jako nastolatek to był u nas taki telefon, co się go podłączało do gniazdka w ścianie.....młodsi nie pamiętają, linia była do końca 2022 roku, choć telefon zlikwidowany w 2015, kabel jeszcze wisi po VDSL2 z Orange, choć już FTTH od Orange via INEA.
Jak w sobotę mi wybiło 41 wiosen, to "trochę" tego złomu się przewinęło. :lol:

Awatar użytkownika
tomek_81
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2024, 19:10

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: tomek_81 » 29 mar 2024, 07:06

Cześć,

pierwszy w ogóle to coś takiego :)
Obrazek

a z przenośnych to był to Ericsson 688, zakupiony jeszcze w sieci era
Obrazek

ODPOWIEDZ