Pierwszy telefon, który używaliście.

Forum poświęcone telefonom. Zarówno starym jak i nowym. Aczkolwiek z racji tematyki forum - głownie będziemy gadać o starych.
Awatar użytkownika
norbitor
Posty: 23
Rejestracja: 31 mar 2018, 10:42
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: norbitor » 23 paź 2022, 10:37

Mój pierwszy własny telefon to był Sagem my501X https://www.mgsm.pl/pl/katalog/sagem/my501x/.

Telefon został mi kupiony w MixPlusie w czerwcu 2007 roku w ofercie 24x30 zł i chyba trzeba było wyłożyć 129 zł na start. Był to sprzęt dość ciekawy, bo na papierze oferował bardzo dużo - obsługa MP3, slot na karty pamięci do 2GB, Bluetooth, aparat 1,3 MPix. Po prostu Nokia i Sony Ericsson killer.

Niestety, rzeczywistość była taka, że wszystko rozbijało się o niemożebnie dziwny i powolny system oraz podzespoły telefonu. Cóż z tego, że miałem MP3, jak nie było obsługi przewijania muzyki, odtwarzacz też miał problem z zapamiętywaniem pozycji, gdzie skończyłem słuchać np. godzinnego setu. Bluetooth był, ale przesłanie "Ekspołżyn" trwało tyle, co na IrDzie u kumpli z SE W200i. Nawet gniazdo słuchawkowe było dziwne, bo zamiast mini-jacka, dali tam micro-jacka, przez co musiałem już w 2007 roku latać z przejściówkami! I najgorsza rzecz, z punktu widzenia ówczesnego nastolatka, kompatybilność z grami Java była, po prostu, zerowa. Na tym telefonie jedyna gra, która działała to ta wbudowana (bodajże zwała się Slurp), wszystko inne wysiadało natychmiast, ba - nawet Opera Mini działała tylko w jednej, antycznej wersji, a i tak często wywalała błędy o braku pamięci. Jakość wykonania też cudna nie była i bardzo szybko wytarła mi się farba na wszystkich przyciskach.

Dwa lata później uciułałem trochę grosza i kupiłem sobie SE C702 (to był jak przeskok do Mercedesa z Tico) i do Sagema już w życiu nie wrzuciłem. Leży obecnie w szufladzie jako bardzo zapasowy model, gdyby już wszystko wysiadło, bo, pomimo wszelkich jego wad, wciąż działa.

Awatar użytkownika
starcraft2fan
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2020, 14:38

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: starcraft2fan » 25 paź 2022, 17:28

Dzień dobryy,

Pierwszym telefonem, jaki miałem był Samsung Monte po mojej mamie jakoś w 2011 roku. Służył mi tylko do dzwonienia, chodziłem wtedy jeszcze z cyfrowym kompaktem od Nikona, pakiety na internet były drogie, a na tym telefonie apek za dużo nie było ;) Ogólnie telefon był bardzo wolny, ale miał niezły dotyk i ekran jak na tamte czasu. Po czasie zainstalowałem Operę Mini i nawet Facebooka dało się na nim odpalić i prostsze strony internetowe. Przy pamiętaniu o usuwaniu cookies i hostorii przy zamykaniu, była to całkiem niezła przeglądarka, jak na możliwości tego telefonu. Ostatecznie dałem go kiedyś siostrze na wakacje i ta utopiła go w naszym Bałtyku. 8-)
W tym samym roku, czyli 2011, za pieniądze uzbierane z prac wakacyjnych i od różnych wujaszków z rodziny, kupiłem swój pierwszy smartphone - Sony Xperię P (pierwsza seria soniaczy po rozstaniu z Ericsonem). Jak na tamte czasy, specyfikacja wymiatała 2 dwurdzeniowy procesor, 1 gb ramu, 16gb wbudowanej pamięci, ekran o jasności 1000 nitów. Wszystkie gierki chodziły na najwyższych detalach, mogłem instalować każdą apkę, launcher. Pamiętam, że ograłem na nim całego Maxa Payne'a, dużą część gta III i Dead Space'a. Minusem był brak slotu na kartę SD, więc nie mogłem mieć dużo muzyki we flacach i ogólnie uważać na miejsce. Po trzech latach wymieniłem go na PS Vitę z kumplem, którą mam do dzisiaj. Ah, wspominania. Dzisiaj nie robi to już takiego wrażenia, ale te 10 lat temu to było jak przesiadka z malucha do sportowego Porsche :D
P.S. Przezroczysty pasek z dołu do dziś mi się podoba. :)
Załączniki
xperia-p-medium.jpg
xperia-p-medium.jpg (26.34 KiB) Przejrzano 8522 razy
401da2600c5667d5c3baaa56f79ca5d8.jpg
monte
401da2600c5667d5c3baaa56f79ca5d8.jpg (30.61 KiB) Przejrzano 8522 razy
:D

Awatar użytkownika
szkodnik_silnikowy
Posty: 38
Rejestracja: 31 paź 2022, 19:34
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: szkodnik_silnikowy » 01 lis 2022, 01:12

siemens c25
Obrazek

Awatar użytkownika
szkodnik_silnikowy
Posty: 38
Rejestracja: 31 paź 2022, 19:34
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: szkodnik_silnikowy » 01 lis 2022, 01:20

a pierwszy smartfon to będzie pierwsza generacja nexusa
android 2, jednojajowy 1ghz arm5 i 512mb ramu, tragicznie to działalo, nie powiem

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 216
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Pierwszy telefon, który używaliście.

Post autor: Stasieusz » 17 mar 2024, 15:00

Samsung SGH-R210S, dostałem go w drugiej dekadzie XXI wieku :).
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ