Wasz obecny telefon

Forum poświęcone telefonom. Zarówno starym jak i nowym. Aczkolwiek z racji tematyki forum - głownie będziemy gadać o starych.
Awatar użytkownika
CycuPL
Posty: 410
Rejestracja: 27 kwie 2019, 00:33
Lokalizacja: Anywhere City

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: CycuPL » 30 mar 2022, 23:23

I tak oto po korzystaniu z Xiaomi Mi 9t przeniosłem się na starego... HTC Desire 820. W wyrobie Xiaomi postanowił bowiem paść wyświetlacz.

HTC na jakiś okres przejściowy między jednym a drugim telefonem powinien wystarczyć - jest on bowiem z listopada 2014 roku (wg. wskazań CPU-Z), procesor Snapdragon 615 i 2 GB RAM-u potrafią dać się we znaki jeżeli chodzi o wydajność, a i podczas rozmów warto mieć go na głośniku bo się lubi dość grzać. Także bateria dość szybko się zużywa, jednak po wejściu na stronę telefonu w bazie mGSM okazało się, że w przypadku tego modelu prądożerna bateria to norma.

Aczkolwiek żeby nie było tylko minusów - telefon ma również plusy. W odróżnieniu od Mi 9t, tu można zainstalować kartę pamięci.
Ponadto aparat - po wgraniu customowego programu do robienia zdjęć - okazuje się robić zdjęcia w naprawdę spoko jakości.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 246
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: shesellsseashells » 31 mar 2022, 21:10

Kuba83 pisze:
14 gru 2021, 21:17
Telefony z klawiaturą to historia i ktoś, kto takiego używa po prostu się ośmiesza.
Jak poużywasz trochę smartfona, zapomnisz obsługi zwykłego telefonu
nie wydaje mi się by się ośmieszały. po prostu często osoby, które tego nie używają świadomie mają swoje powody. młode osoby z tego co wiem po prostu nie potrzebują telefonu, który je śledzi z wysoką dokładnością i generalnie poza dzwonieniem nie jest im potrzebny lecz niestety w obecnym czasie posiadanie telefonu jest generalnie obowiązkiem obywatelskim i niekiedy nawet urządzenia same w sobie wymagają androida bądź ios do poprawnej konfiguracji (jakieś automatyczne odkurzacze itp. niektórzy nawet bawią się w autoryzację spuszczania wody w toalecie poprzez kod przysyłany na telefon)
poza tym masz jeszcze osoby starsze i one często po prostu nie chcą słyszeć o smartfonie z kilku przyczyn
-bateria nie trzyma 7 dni tylko 2 (lub i mniej ;-D)
co do tej kwestii to przemo się fajnie wypowiedział http://www.przemo.org/ile_moze_trzymac_ ... rzemo.html
-smartfon ma za dużo funkcji dla osoby, która potrafi tylko wybrać numer telefonu i może czasem odpisać na SMS co też nie jest oczywiste u wszystkich
-wytrzymałość: chodzi tu o to, że przeciętny klawiszowiec z plastiku przy upadku na beton się nie rozwali się doszczędnie co jest dużym plusem dla osób, które wykonują jakieś prace fizyczne natomiast jakikolwiek smartfon nie wazne jaki by nie był ma jedną zasadniczą wadę pod tym względem, mianowicie szkło pokrywa całą powierzchnię ekranu (i w niektórych przypadkach też tyłu)
Między tym
Myślę, że to miłe i przyjemne jest
Miłość mąci w głowie, nie daje spokoju mi
Zła obawa, że cię stracę
Gdy drażnisz mnie

Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 148
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: lugiuno » 01 kwie 2022, 18:49

koto pisze:
31 mar 2022, 21:10
Kuba83 pisze:
14 gru 2021, 21:17
Telefony z klawiaturą to historia i ktoś, kto takiego używa po prostu się ośmiesza.
Jak poużywasz trochę smartfona, zapomnisz obsługi zwykłego telefonu
nie wydaje mi się by się ośmieszały. po prostu często osoby, które tego nie używają świadomie mają swoje powody. młode osoby z tego co wiem po prostu nie potrzebują telefonu, który je śledzi z wysoką dokładnością i generalnie poza dzwonieniem nie jest im potrzebny lecz niestety w obecnym czasie posiadanie telefonu jest generalnie obowiązkiem obywatelskim i niekiedy nawet urządzenia same w sobie wymagają androida bądź ios do poprawnej konfiguracji (jakieś automatyczne odkurzacze itp. niektórzy nawet bawią się w autoryzację spuszczania wody w toalecie poprzez kod przysyłany na telefon)
poza tym masz jeszcze osoby starsze i one często po prostu nie chcą słyszeć o smartfonie z kilku przyczyn
-bateria nie trzyma 7 dni tylko 2 (lub i mniej ;-D)
co do tej kwestii to przemo się fajnie wypowiedział http://www.przemo.org/ile_moze_trzymac_ ... rzemo.html
-smartfon ma za dużo funkcji dla osoby, która potrafi tylko wybrać numer telefonu i może czasem odpisać na SMS co też nie jest oczywiste u wszystkich
-wytrzymałość: chodzi tu o to, że przeciętny klawiszowiec z plastiku przy upadku na beton się nie rozwali się doszczędnie co jest dużym plusem dla osób, które wykonują jakieś prace fizyczne natomiast jakikolwiek smartfon nie wazne jaki by nie był ma jedną zasadniczą wadę pod tym względem, mianowicie szkło pokrywa całą powierzchnię ekranu (i w niektórych przypadkach też tyłu)
Z Przemem się zgodzę - bujdą jest twierdzenie, że smartfony rozładowuja się w jeden dzień choćby niewiadomo co. Przez jakiś czas byłem w domu, a w domu nie używam na ogół telefonu - bo i po co? Odłączając mojego Norda, mając włączone wi-fi, ekran na 20% jasności i bez optymalizowania czegokolwiek, ot telefon jest i sobie leży. Używałem go łącznie z pół godziny i po 22:00 miałem 96% baterii, telefon nic nie robił, w zasadzie poza transmisją danych leżał przez 13.5 godziny nienaruszony. Więc stawiam, że 2 tygodnie lekką ręką, z jakimś większym grzebaniem - może nawet do 3. Ba, Moto G3, która miała skrajnie zużytą baterię i wytrzymywała może z 2 godziny SoT - w trybie bezczynności dobiła mi prawie 18 dni czuwania, z lekkim korzystaniem - ot tydzień był do zrobienia (ale znowu - nie miałem na nim prawie nic)

Personalnie jednak wychodzę z założenia, że kupowianie telefonów konwencjonalnych obecnie ma niewiele sensu biorąc pod uwagę, jak bardzo te klasyczne telefony klawiszowe są przez producentów olewane oraz że imo łatwiej używać smartfona jako standardowy telefon aniżeli "głupi telefon" jako smartfona. Nie kupuję też skomplikowania, gdyż wszystko jest kwestią przyzwyczajenia, ba - stawiam, że większość dobrych nakładek ma tryb prosty. Sam tak skonfigurowałem telefon jednej osobie, że nawet nie musi patrzeć na inne pulpity i po 3 dniach bez marudzenia i względnie sprawnie korzystała z telefonu.

Co do wytrzymałości: Jeżeli ktoś nie chce kupić case'a za 50 zł do telefonu za powiedzmy 1000+ zł (a i tak dużo producentów dostarcza prostego case'a PU ot tak do telefonu) to IMO popełnia głupotę, bo nie widzę w sumie wad w posiadaniu obudowy zewnętrznej poza wyglądem, co i tak jest subiektywne.

Awatar użytkownika
CycuPL
Posty: 410
Rejestracja: 27 kwie 2019, 00:33
Lokalizacja: Anywhere City

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: CycuPL » 13 cze 2022, 22:37

Kuba83 pisze:
14 gru 2021, 21:17
Telefony z klawiaturą to historia i ktoś, kto takiego używa po prostu się ośmiesza.
Jak poużywasz trochę smartfona, zapomnisz obsługi zwykłego telefonu, za używam smartfonów od 2012 roku(Samsung Galaxy Gio pierwszy był), mam kilka starych telefonów ale to eksponaty, z dobitymi akumulatorami.
Obrazek

Ale tak na serio, żeby nie było że reakcja infantylna - ośmielę się nie zgodzić z tym komentarzem.
Jeszcze jakiś czas temu korzystałem z Xperii XZ. Telefon ten już od nowości wykazywał skłonności do mocnego nagrzewania się (w lato istniała realna obawa, że bateria wskutek przegrzania eksploduje) i nagłego zawieszania, by następnie kompletnie z dupy samoczynnie się zrestartować.
Nawet wgranie customowego ROM (LineageOS 18.1) nie przyniosło tutaj poprawy w działaniu sprzętu. W końcu wyświetlacz stwierdził, że ma gdzieś taką robotę i telefon padł "na amen".

Zanim kupiłem nowego smartfona, przez kilka dni używałem... Nokii 6310i. Jakoś nie uważam, żeby korzystanie z "klawiszowca" było ośmieszaniem się, zwłaszcza że wbrew pozorom ludzie korzystają z takich telefonów z kilku powodów:
- awaryjnie, przejściowo (na podstawie swojego doświadczenia);
- nie chcą (lub chcą, ale jest im trudno) w nową technologię - tu akurat przykład ze swojej rodziny, gdzie starszej osobie kupiono smartfona. Wcześniej ta osoba korzystała z "klawiszowca" i korzystanie było łatwe - obecnie mimo wielokrotnego tłumaczenia podstaw, ciężko jest jej używać nowego sprzętu;
- no i oczywiście są też osoby, które pomimo że mogłyby używać smartfonów, to jednak wolą standardowe telefony argumentując to stwierdzeniem, że "telefon ma być do dzwonienia". Oczywiście wiadomo, że wygodniej by było mieć wszystko w jednym urządzeniu, no ale to już jest każdego prywatna decyzja - jak chce z telefonu dzwonić i robić zdjęcia cyfrówką - niechaj i tak będzie ;-).
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 616
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: xp234 » 24 lip 2022, 12:05

Przedwczoraj mój Samsung M21 postanowił się zawiesić a po zresetowaniu go stwierdził że już nic nie zrobi :( więc tymczasowo używam takiego Xiaomi w wersji 2gb/16gb (kupiony jako używany za 200zł z olx).
https://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/redmi7/
Po zainstalowaniu podstawowych aplikacji stwierdzam że nie jest źle, zostało mi jeszcze jakieś 6gb wolnego w pamięci wbudowanej (dodatkowo mam kartę microSD 32gb).
A Samsunga oddałem do sklepu na gwarancję, mam nadzieję że to naprawią :?: , jak nie to zostanie jakiś inny serwis.
Edit 4.08:
Dzisiaj odebrałem go ze sklepu, na gwarancji wymienili płytę główną i gniazdo ładowania.
Wszystko działa bezproblemowo. :D
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

GrzesF0910
Posty: 29
Rejestracja: 16 kwie 2022, 07:51
Lokalizacja: Ustka

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: GrzesF0910 » 09 sty 2023, 17:23

Mój obecny telefon to Nokia N95 8GB 8-) .
Obrazek

ODPOWIEDZ