Dlaczego Android wygrywa wojnę systemów?

Forum poświęcone telefonom. Zarówno starym jak i nowym. Aczkolwiek z racji tematyki forum - głownie będziemy gadać o starych.
Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 246
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Dlaczego Android wygrywa wojnę systemów?

Post autor: shesellsseashells » 28 mar 2022, 13:48

Robson pisze:
27 mar 2022, 21:33
Android 4.2 miał chyba możliwość instalacji/przenoszenia aplikacji na kartę SD, co nie?
Już 4.0 to miał.
Między tym
Myślę, że to miłe i przyjemne jest
Miłość mąci w głowie, nie daje spokoju mi
Zła obawa, że cię stracę
Gdy drażnisz mnie

Awatar użytkownika
WinXFan
Posty: 18
Rejestracja: 10 lut 2022, 12:54

Re: Dlaczego Android wygrywa wojnę systemów?

Post autor: WinXFan » 28 mar 2022, 15:53

Robson pisze:
27 mar 2022, 21:33
Android 4.2 miał chyba możliwość instalacji/przenoszenia aplikacji na kartę SD, co nie?
Przenoszenia danych aplikacji, nie samej aplikacji
Obrazek

Awatar użytkownika
WinXFan
Posty: 18
Rejestracja: 10 lut 2022, 12:54

Re: Dlaczego Android wygrywa wojnę systemów?

Post autor: WinXFan » 28 mar 2022, 15:56

xp234 pisze:
27 mar 2022, 19:49
WinXFan pisze:
27 mar 2022, 18:49
Jedyne, na co narzekam w Androidzie to maganyzowanie miejsca aplikacji. Czemu do nędzy nie ma żadnej możliwości, aby przenieść aplikację na kartę SD? Co prawda w dzisiejszych telefonach jest dużo miejsca, ale naprawdę nie zostawiajcie ludzi z 16 lub 8 gigami pamięci wewnętrznej w problemie "co tu wyłączyć, aby się zwolniło".
Teoretycznie są aplikacje pokroju Link2SD jednakże do tego trzeba mieć root'a a nie wiem jak mają się do tego wszelakie gwarancje producentów inna sprawa jest taka że czasami wystarczy do tego aplikacja a w innych przypadkach trzeba to zrobić przez debugowanie USB (i też nie zawsze się da, mam Alcatela OT 991D na którego żaden sposób nie działa, w Galaxy Mini i LG L3 wystarczy mieć Debugowanie USB i aplikacje do tego, w Prestigio MultiPhone 3350DUO działa z kolei aplikacja pod Androida).
hmm, mam roora na moich dwóch zapasowych telefonach (Mini 2 & Core Plus), jednak na moim głównym telefonie (P9 Lite z 2016) root wiąże się z kompletnym przywróceniem do fabrycznych
Obrazek

Niebo
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2022, 12:45

Re: Dlaczego Android wygrywa wojnę systemów?

Post autor: Niebo » 29 mar 2022, 06:00

Android parodią samego siebie? Nie zgodzę się. iOS co raz bardziej niestabilny? Również się nie zgodzę.
A co do przenoszenia na kartę SD, to jak dla mnie jest to zupełnie nielogiczne. Sądziłem, że da się przenieść bez problemu, i to mój sprzęt ma problem. Widzę, że jednak to ,,normalne".

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Dlaczego Android wygrywa wojnę systemów?

Post autor: Piteusz » 29 mar 2022, 20:23

Niebo pisze:
29 mar 2022, 06:00
Android parodią samego siebie? Nie zgodzę się. iOS co raz bardziej niestabilny? Również się nie zgodzę.
A co do przenoszenia na kartę SD, to jak dla mnie jest to zupełnie nielogiczne. Sądziłem, że da się przenieść bez problemu, i to mój sprzęt ma problem. Widzę, że jednak to ,,normalne".
Jeżeli mówisz, że się nie zgadzasz, warto powiedzieć, dlaczego się nie zgadzasz. Mówię wszystko z wieloletniego doświadczenia działania na obu platformach. Nie mówię, że ios i android są złe. Są dobre, sprawne i poprawnie działają.

iOS jednak niegdyś był absurdalnie dopracowany z minimalnie niską ilością baboli. Obecnie bardzo łatwo jest wywołać zbugowane animacje - przenosząc zbyt szybko ikonki na ekranie głównym. Tak samo iphone na niektórych wersjach potrafił być mocno nieprzewidywalny - np. ogromny drenaż baterii, niepoprawne kalkulacje kalkulatorem (gdy się klikało zbyt szybko) czy też ostatnio słynny problem z możliwością przechwycenia danych o aktualnie zalogowanym koncie google poprzez Safari. Było idealnie, teraz jest mniej idealnie. Android był za czasów 1.x i 2.x systemem dla linuksiarzy z bardzo open source feelingiem. Teraz to masówka, która działa poprawnie, ale śledzi Cię na każdym kroku i babole jak były - tak są.

GrzesF0910
Posty: 29
Rejestracja: 16 kwie 2022, 07:51
Lokalizacja: Ustka

Re: Dlaczego Android wygrywa wojnę systemów?

Post autor: GrzesF0910 » 11 sty 2023, 17:46

Dla mnie android nie jest jak kiedyś lubiłem androida do wersji 8.1 potem się zepsuł i tak za długo siedzę na tym androidzie więc teraz mam nokie N95 8GB i jest lepiej bateria trzyma 4dni (używana) dużo pamięci 8gb tylko jeden minus nie mam latarki więc do tego trzeba kupić latarkę za 5zł.
Obrazek

ODPOWIEDZ