Telefony z "notchem". Wasza opinia

Forum poświęcone telefonom. Zarówno starym jak i nowym. Aczkolwiek z racji tematyki forum - głownie będziemy gadać o starych.
Niebo
Posty: 4
Rejestracja: 22 mar 2022, 12:45

Re: Telefony z "notchem". Wasza opinia

Post autor: Niebo » 25 mar 2022, 08:15

Bardziej niż notch, przeszkadzają mi właśnie reakcje na niego. Ile narzekań było na to, to masakra jakaś. Nie mam nic do notchy, a bardziej do ludzi którzy zawsze muszą wszystko zobrzydzić.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Telefony z "notchem". Wasza opinia

Post autor: Piteusz » 26 mar 2022, 10:32

Niebo pisze:
25 mar 2022, 08:15
Bardziej niż notch, przeszkadzają mi właśnie reakcje na niego. Ile narzekań było na to, to masakra jakaś. Nie mam nic do notchy, a bardziej do ludzi którzy zawsze muszą wszystko zobrzydzić.
Nigdy nie miałem telefonu z notchem, lecz domyślam się, że po chwili zabawy - można się do tego przyzwyczaić. Ludzie tak reagowali, bo po prostu było to coś nowego i głupiego. Był efektem ubocznym usilnego zmniejszenia ramek w telefonach. Miałem przez pewien czas Moto G7 z łezką i aparat na środku to był najmniejszy problem. Choć osobiście wolałbym, by go nie było, bo nigdy nie korzystam z przedniej kamerki.

Z punktu widzenia fana utylitarnych rozwiązań - notch to kompletnie niepotrzebna rzecz, która nie daje żadnej korzyści. Większe ekrany na mniejszej powierzchni? Może kiedyś tak było (2017-2019), teraz to wszystkie telefony są paskudnymi patelniami, których nie umiem trzymać w łapach. Sam mam iPhone SE 2020 i jest idealny, służbowo mam Samsunga Galaxy Xcover 5. Oba mocno utylitarne i zarazem bardzo dobre i nowoczesne urządzenia. Tylko ze staromodnym wyglądem. Wygląd mnie jednak nie obchodzi i jakbym kupił potencjalnie iPhone 12 Mini - nie narzekałbym w ogóle na notcha - jednocześnie nadal twierdząc, że nie jest on potrzebny i wolałbym czytnik linii papilarnych na plecach lub we włączniku.

Notch w macbookach też powoduje takie reakcje, szokuje to po prostu. Wiele osób, gdy widzi coś kompletnie innego i możliwe lekko nieracjonalnego - dostaje errora w głowie zamiast na spokojnie tego przeanalizować. Są zalety tego notcha - ekran jest wyższy i pasek menu jest idealnie na wysokości notcha a na resztę masz piękne, stare i dobre 16:10. Wadami natomiast jest to, że nie wszystkie menusy się mieszczą i teraz nawet najlżejsze puknięcie w róg ekranu jest go w stanie stłuc i rozlać matrycę. A naprawa tego ekranu to koszt 1/3 całego macbooka.

Podsumowując - notch to efekt uboczny projektowania urządzeń wg. zasady Wygląd > Użyteczność.

ODPOWIEDZ