Pokaż swój (retro) sprzęt Audio-Video

Forum poświęcone wszelakiej tematyce multimedialnej. Chcesz porozmawiać o muzyce lub też podzielić się śmiesznym obrazkiem/filmikiem? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Pokaż swój (retro) sprzęt Audio-Video

Post autor: Stasieusz » 18 mar 2024, 17:08

KasztanRóżowy pisze:
18 mar 2024, 17:06
Wiesz, że możesz wrzucić zdjęcie jako załącznik na forum a nie oddzielnie na GG Dyska. Nie że coś mam do ciebie, po prostu tak jest lepiej.
No w sumie można, bo te obrazki wygasają po 90 dniach. Poprawię za jakiś czas.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 117
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Pokaż swój (retro) sprzęt Audio-Video

Post autor: Kuba83 » 18 mar 2024, 23:50

Witam!
No to kolejny sprzęt lampowy
GU-32.jpg
GU-32.jpg (186 KiB) Przejrzano 869 razy
Zdjęcie sprzed chwili, on mi tak gra co wieczór, nieraz do rana, od kilku miesięcy.
A, że lampa padnie, to mnie nie obchodzi.....mam jeszcze 7 takich, a te lampy kosztują poniżej 50zł, zresztą to wyrób dla wojska....tam śmieci się nie produkuje.
A lampa ciekawa.....są to dwie tetrody w jednej bańce, wspólna jest katoda i siatka druga.
Małe lampy to rosyjskie 6Ż1P, czyli EF95, tzw. "chwast lampowy", koło 7,50zł za sztukę płaciłem i jeszcze wykonanie wojskowe.
Ta druga, duża lampa, to neonówka SG3S, która stabilizuje napięcie siatki drugiej GU-32.
W nocy świeci różowo-pomarańczowym , neonowym światłem, jest to "zimna" lampa, nie grzeje się.
Po prawej stronie z tyłu jest wyłącznik czasowy napięcia anodowego, jest to zwykły bimetal jak w żelazku, tyle, że styki ma w próżni.
Transformatory głośnikowe pochodzą z lampowych magnetofonów ZK120/140, tu są około 2W na kanał.
Mierniki to są akurat lotnicze, ze starych myśliwców , po 5zł były, to kilkanaście sztuk kupiłem.
Jak się podoba :?:
A wyświetlacz na zdjęciu, to kasowy wyświetlacz VFD(lampowy), który ma sterowanie po RS-232, tutaj plugin do Winampa i przejściówka USB-RS-232 robią robotę, zasilanie to 12V.

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Pokaż swój (retro) sprzęt Audio-Video

Post autor: Stasieusz » 04 kwie 2024, 21:39

Kuba83 pisze:
18 mar 2024, 23:50
Jak się podoba :?:
Śliczne. Diora czy Unitra by się nie zawstydziła takiego sprzętu. W ogóle to wygląda jak dla audiofila :P.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 117
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Pokaż swój (retro) sprzęt Audio-Video

Post autor: Kuba83 » 05 kwie 2024, 22:34

Stasieusz pisze:
04 kwie 2024, 21:39
Kuba83 pisze:
18 mar 2024, 23:50
Jak się podoba :?:
Śliczne. Diora czy Unitra by się nie zawstydziła takiego sprzętu. W ogóle to wygląda jak dla audiofila :P.
Witam!
Jeszcze lepszy jest w budowie :D
Lampy miały być GU-32, ale kupiłem oryginalne, rosyjskie GI-30(GU-29/829A), mogę pojechać z napięciem anodowym i mieć czyste, niezniekształcone 7W na kanał.
Same transformatory głośnikowe kosztowały 209zł za sztukę, reszta elementów(poza lampami), to zapasy z szuflady i tanie części z Allegro.
W najbliższym czasie chciałem zrobić całą sekcję zasilania i uruchomić wszystko w docelowym układzie.
Obudowa aluminiowa z Bundeswehry, 70zł kosztowała, za to przód będzie miał taki "bajer" jak wyświetlanie numeru wejścia(4 wejścia przełączane) na lampie NIXIE LC-516.....tego jeszcze nie grali :lol:
A poziom sygnału będzie pokazywany na ogromnych wskaźnikach wychyłowych z wojska.
Transformatory będą zakryte siatką metalową, będą "fajki" na lampach mocy, identyczne jak w tym małym.
A kable do "fajek" puszczę w zabytkowej koszulce olejowej.
To będzie cudo.
Tak to wygląda na razie z góry
góra.jpg
góra.jpg (102.39 KiB) Przejrzano 523 razy
Od spodu
bebechy.jpg
bebechy.jpg (1.1 MiB) Przejrzano 523 razy
Jak widać pracy włożone a wygląd....no to ma grać a nie wyglądać
Takie kolumny kupiłem po 28zł za sztukę i jeszcze 2 kupię.
front.jpg
front.jpg (208.99 KiB) Przejrzano 523 razy
tył.jpg
tył.jpg (216.94 KiB) Przejrzano 523 razy
Kolumny jak widać do nagłośnienia kościołów i kaplic cmentarnych, basu z tego nie ma ale chodzi o.....brak basu, problem z ojca niedosłuchem.....stale mi trzeszczy, że "łupie", no to nie będzie "łupać"
Głośniki połączyłem szeregowo-równolegle, by wyszły 4 omy, będą 2 pary takich "kolumn".....z malowanej proszkowo blachy stalowej one są :lol:
Lampy ze zdjęcia będą zastąpione takimi
GI-30.jpg
GI-30.jpg (216 KiB) Przejrzano 523 razy
Żarzenie i tak będzie realizowane prądem stałym, więc 0,5A poboru prądu więcej nie robi różnicy.
A sam fakt zastosowania zasilacza impulsowego do żarzenia lamp gwarantuje brak uporczywego buczenia 50Hz, ton znany każdemu(spawarki, transformatory i świetlówki- to częstotliwość prądu w sieci energetycznej).
Jest jeszcze spód obudowy i tam muszę pogmerać, by wszystko weszło i się śmietnik nie zrobił.
Jak Koledzy widzą moje poświęcenie?
GI-30 to lampy nadawcze, miedzy innymi radiostacje wojskowe i modulatory w radarach

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 117
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Pokaż swój (retro) sprzęt Audio-Video

Post autor: Kuba83 » 22 kwie 2024, 22:33

Witam!
Prace się posunęły bardzo daleko :lol:
PRZYMIARKA_3.jpg
PRZYMIARKA_3.jpg (226.08 KiB) Przejrzano 301 razy
Z_GÓRY.jpg
Z_GÓRY.jpg (250.03 KiB) Przejrzano 301 razy
WNĘTRZE.jpg
WNĘTRZE.jpg (394.46 KiB) Przejrzano 301 razy
WNĘRZE_1.jpg
WNĘRZE_1.jpg (394.46 KiB) Przejrzano 301 razy
Wzmacniacz gra jak szalony, lampy zostaną podmienione na mocniejsze GU-29, które jutro do mnie dojadą z Kielc.
Trochę brzydko wyszedł przód i zostanie oklejony folią termokurczliwą do motoryzacji
Wskaźniki jeszcze nie podłączone, bo w nocy nie mogę robić hałasu a bym musiał płytkę trawić.
Na dniach będę obudowę na transformatory ze sklejki robił.

ODPOWIEDZ