Zrobienie strony bardziej ciekawą

Forum poświęcone tematom na temat forum. Wszelkie dyskusje związane z działaniem, sugestiami itd. idą tu.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Zrobienie strony bardziej ciekawą

Post autor: Piteusz » 15 sty 2023, 13:55

Z powodu ilości pracy, którą ostatnio mam - trudno jest mi się zmusić do robienia filmików. Pokazują się one zwykle w terminach od czapy o różnych dziwnych tematach. Zaczynam zauważać również, że YT obiera kierunek bardziej "firmowo-sponsorski" niż społecznościowy i robi się z tego taka telewizja 2.0. Ja i mój kręcony content "na żywca" na statywie nie umywa się do profesjonalnych filmów kręconych aparatami lub nawet kamerami za 10k zł, z oświetleniem i montażystami. Przez to wszystko postanowiłem... z kanałem nie robić absolutnie nic. Niech sobie będzie :D. Będę kręcić filmiki na niego takie, jakie mi się podobają i jakimi jestem zainteresowany w danym momencie. Mam nowy sprzęt do foto/video, więc niebawem coś nakręcę.

Dążę jednak do tego, że tak samo jak na świecie rozjeżdża się granica pomiędzy klasą niższą/średnią a klasą wysoką - tak samo rozjeżdża się granica pomiędzy jednoosobowym kanałem o tematyce "haha komputerek" i póki nie zacznę "odpowiednio" robić filmików - kanał nie wzrośnie i nie zacznie na siebie zarabiać. A z racji tego, że ja nie mam zamiaru nic zmieniać - kanał nie zacznie na siebie zarabiać i tyle :D. Trzeba z tym żyć. Robić filmiki w momencie, gdy mam czas. Raz a porządnie, by nie było niedomówień i pomyłek, jak z niektórymi filmami (pierwszy filmik o K6-2 lub filmik o starych systemach na nowym komputerze).

Ostatnio zauważyłem też, że główny przypływ ludzi idzie z mojej strony oraz forum. Stąd myślę o tym, by nie robić oddzielnej Pitopedii a po prostu połączyć wszystko w jedną całość i przenieść wiedzę z filmików na moją stronę.

Nie jestem dobrym bloggerem, więc to też średnio wypala. Na stronie nie ma co czytać ogólnie. Dlatego może zrobić z niej wiecznie aktualną bibliotekę wiedzy o sprzętach PC: recenzjach starych systemów (jak skonfigurować, na jaki sprzęt pasuje, jaki soft), starych podzespołów (polecane karty graficzne, dźwiękowe, procesory itd) czy też innych rzeczy, które lubię.

Jak sądzicie? To dobry plan, czy raczej lepiej sobie darować? Wielu z was też pochodzi "ze strony" a nie z Youtube. 8-)

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 90
Rejestracja: 02 kwie 2018, 14:18

Re: Zrobienie strony bardziej ciekawą

Post autor: Robson » 08 lut 2023, 10:06

Mnie się podoba to podejście :D Szkoda, że YouTube jest jaki jest. Trudno by było konkurować np. z takim Marcuse Browlee, który ma cholernie drogi sprzęt, itp.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Zrobienie strony bardziej ciekawą

Post autor: Piteusz » 13 lut 2023, 11:25

Po udostępnieniu wczorajszego odcinka o 286 zauważyłem, iż Youtube jest bardzo łatwo oszukać. Wystarczy spełnić parę warunków - dać chwytliwy tytuł, wrzucić w sobotę lub niedzielę filmik i robić to często, by ludzie nie zapomnieli o mnie. Dwa pierwsze warunki jestem w stanie ogarnąć. Ostatni warunek... No... jeżeli nie wezmę swojego życia w garść i coś nie zrobię - nic się nie zmieni niestety.

Co do strony - dwie strony zainspirowały mnie do rozszerzenia treści:
http://toastytech.com/ - Strona ponadczasowa i wiecznie aktualna. Chciałbym coś takiego zrobić i też mieć ponadczasowe informacje o systemach i jak je ogarniać.

https://kenrockwell.com/ - Kontrowersyjna postać troszkę. Z jednej strony ludzie nie lubią jego przesyconych zdjęć, z drugiej strony opisał chyba wszystkie aparaty świata i wszystkie obiektywy. Mógłbym też takie rzeczy robić i opisywać różne podzespoły z waszą pomocą.

No i kolejna sprawa - zlikwidować Pitopedię i wrzucić to bezpośrednio jako artykuły o sprzęcie na stronę. Taki mam plan. Oczywiście dokładnie zaznaczę, że to nie mój tekst.

Inna sprawa jest też taka, czy robić to po polskiemu czy po angielskiemu. W dwóch językach jest możliwe, ale jest to trudne zadanie. Możliwe, że będzie trzeba pracować w parę osób nad tym projektem.

Awatar użytkownika
lele
Posty: 16
Rejestracja: 12 lut 2022, 19:42

Re: Zrobienie strony bardziej ciekawą

Post autor: lele » 20 lut 2023, 19:01

A może to czas aby zamienić Pitopedie na jakieś DokuWiki? Typu społeczne repozytorium wiedzy dla starych komputerów? Filmy z YouTube mogły by komplementować artykuły, a posty na forum jako sekcja dyskusji dla danego artykułu.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Zrobienie strony bardziej ciekawą

Post autor: Piteusz » 20 lut 2023, 20:24

lele pisze:
20 lut 2023, 19:01
A może to czas aby zamienić Pitopedie na jakieś DokuWiki? Typu społeczne repozytorium wiedzy dla starych komputerów? Filmy z YouTube mogły by komplementować artykuły, a posty na forum jako sekcja dyskusji dla danego artykułu.
Dokładnie o czymś takim mówię. Tyle, że w nadal w stylu web 1.0, bez wyszukiwarki i z listą haseł i ewentualnie ładnymi obrazeczkami. I want to keep it simple and stupid. Bowiem, moje podejście jest głupie, a zarazem bardzo proste, zrozumiałe i oryginalne.

Moja strona z tego powodu, że tworzę ją tak, jak tworzę - stała się dość znana. Jest to dla mnie taki mini sukces i nie chcę go wyrzucać do kosza. :)

ODPOWIEDZ