Iluminacje24 - temat główny

Każdy czasem ma ochotę pogadać o czymś innym niż komputery. Stąd też powstało to forum.
Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 255
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: shesellsseashells » 04 kwie 2024, 23:59

Stasieusz pisze:
04 kwie 2024, 21:31
Repeater działa bez zarzutów. Komputer podpiąłem kablem ethernet, a i druga strona domu otrzymała sygnał Wi-Fi.
Nie widziało mi się ciągnięcie ethernetu przez dom ze względu na to, że prędkości na Wi-Fi a po kablu się tutaj niczym nie różnią, taki urok mobilniaka. :lol:
Taki repeater działa znacznie lepiej niż odbiornik Wi-Fi za podobne pieniądze, też TP-Linka. Dawno nie klnąłem tak na sprzęt elektroniczny, chyba ostatni raz mi się to zdarzyło jak jeszcze używałem komputera z 2003 na co dzień w 2016. Około 4 miesiące działał bez zarzutu. Nagle z zaskoczenia zrywa połączenia, i w ciągu dnia taka zabawa w kotka i myszkę co kwadrans dosłownie.
Kuba83 pisze:
04 kwie 2024, 22:41
U mnie światłowód mi zaoferowano uczciwie, jednak jestem jedyny w okolicy, który używa własnego routera, ludzie są w stosunku do mnie podejrzliwi, nie lubią mnie, bo mam swoje zdanie, również nie lubi mnie policja, choć w życiu nie dostałem mandatu a i pijanego nikt mnie nie widział, po 1-2 piwach raczej ciężko być tak pijanym, by to było widać.
Do czego pijesz :?:

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Stasieusz » 05 kwie 2024, 14:06

shesellsseashells pisze:
04 kwie 2024, 23:59
Stasieusz pisze:
04 kwie 2024, 21:31
Repeater działa bez zarzutów. Komputer podpiąłem kablem ethernet, a i druga strona domu otrzymała sygnał Wi-Fi.
Nie widziało mi się ciągnięcie ethernetu przez dom ze względu na to, że prędkości na Wi-Fi a po kablu się tutaj niczym nie różnią, taki urok mobilniaka. :lol:
Taki repeater działa znacznie lepiej niż odbiornik Wi-Fi za podobne pieniądze, też TP-Linka. Dawno nie klnąłem tak na sprzęt elektroniczny, chyba ostatni raz mi się to zdarzyło jak jeszcze używałem komputera z 2003 na co dzień w 2016. Około 4 miesiące działał bez zarzutu. Nagle z zaskoczenia zrywa połączenia, i w ciągu dnia taka zabawa w kotka i myszkę co kwadrans dosłownie.
Kuba83 pisze:
04 kwie 2024, 22:41
U mnie światłowód mi zaoferowano uczciwie, jednak jestem jedyny w okolicy, który używa własnego routera, ludzie są w stosunku do mnie podejrzliwi, nie lubią mnie, bo mam swoje zdanie, również nie lubi mnie policja, choć w życiu nie dostałem mandatu a i pijanego nikt mnie nie widział, po 1-2 piwach raczej ciężko być tak pijanym, by to było widać.
Do czego pijesz :?:
O to fajnie :D. U mnie latają wzmacniacze Xiaomi, ale to nie ja kupiłem. Ma ten tp-link funkcję Access Pointa? Widziałem, że niektóre modele mają taką funkcję.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 255
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: shesellsseashells » 05 kwie 2024, 15:47

Stasieusz pisze:
05 kwie 2024, 14:06
O to fajnie :D. U mnie latają wzmacniacze Xiaomi, ale to nie ja kupiłem. Ma ten tp-link funkcję Access Pointa? Widziałem, że niektóre modele mają taką funkcję.
Ten ma, stąd też poza ethernetem do komputera teraz w całym domu mam sygnał Wi-Fi bo tak się składa, że repeater jest na jednym krańcu a router na drugim krańcu domu.

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Stasieusz » 05 kwie 2024, 20:41

Kuba83 pisze:
04 kwie 2024, 22:41
Witam!
Internet mi naprawili, choć w nocy zepsuli, dioda PON na ONT zaświeciła się dopiero po 16, rado byłem u siebie w gminie papiery podpisać, zapytałem, czy też u nich nie ma internetu, nie było.
Przyczyną byli panowie gazownicy, którzy kładą sieć gazową u mnie, w trakcie nocnych prac koparka przerwała kabel magistralny, nie pierwszy taki ich "wyczyn", bo w lutym zgasło całe oświetlenie na DK nr 91 u mnie we wsi, przerwali kabel zasilający ciąg latarni.
Koszty, jakie ta firma poniesie, prawdopodobnie sięgną dziesiątek tysięcy złotych ale mam internet.
Za światłowód płacę około 105 zł, w porównaniu do VDSL2, to jakbym się przesiadł z Malucha do McLarena, taka to jest różnica, ja nie uznaję LTE/5G, bo to są sieci z podziałem pasma.....głupi alkoholik, który jest uzależniony od seriali, skutecznie zapcha sieć, wymuszając 4k na Netflixie.....toteż jestem przeciwnikiem dawania leniom pakietów internetowych "bez limitu", bo potem jest nawet problem z dodzwonieniem się gdziekolwiek, trzaski w telefonie, czkawka, rwanie się połączenia.......taki "urok" sieci komórkowych, uznaję tylko stałe łącze , bo trochę to przypomina jakby zapłacił za koniak a dostał denaturat, różnica dla mnie jest żadna a na wsi internet mieć trzeba.
U mnie na LTE jest maksymalnie 20-30Mb/s ale tylko późno w nocy, wieczorem nieraz poniżej 1Mb/s, rano, kiedy lecą seriale podobnie.
Repeaterów używać nie będę, jak ktoś nie chce ciągnąć kabla, to polecam Powerline, niemniej jednak tylko w obrębie jednej fazy, w bloku raczej nie problem, w domku jednorodzinnym już nie jest tak różowo.
Mam bardzo fajne Powerline ale wtyczki w standardzie brytyjskim, zapłaciłem za nie mniej niż za bułkę, nowe w pudełku kupiłem w "szmateksie" za 2zł, jest OK, jak masz adapter do gniazdka albo sobie kupisz listwę z gniazdkami UK, drogie to nie jest(używane 5-15zł).
Powerline używa się raczej do telemetrii, fotowoltaika i podobne, 100-200Mb/s niestety dupy nie urywa obecnie a i ping też jest nieraz wysoki, szczególnie jak budynek ma starą, aluminiową instalację, w starym domu chodziło to byle jak, w nowym była pełna, obsługiwana prędkość.
U mnie światłowód mi zaoferowano uczciwie, jednak jestem jedyny w okolicy, który używa własnego routera, ludzie są w stosunku do mnie podejrzliwi, nie lubią mnie, bo mam swoje zdanie, również nie lubi mnie policja, choć w życiu nie dostałem mandatu a i pijanego nikt mnie nie widział, po 1-2 piwach raczej ciężko być tak pijanym, by to było widać.
Internetu na kartę nie uznaję, tak samo mam abonament w Plusie za 55zł, wszystkie rozmowy, SMS/MMS bez limitu+30GB danych, tak korzystnie, bo mam swój własny telefon, wolę wziąć na 10 rat sensownego chińczyka na Qualcom Snapdragon niż byle co w abonamencie.
Tyle w temacie internetu.

Co do świetlówek, to pomału robi się rzecz historyczna, kiedyś jednak nawet na ulicach świeciły, ostatecznie odchodząc wraz z parowozami, rozświetlając trupim światłem ostatnie parowozownie, tworząc klimat zabytkowej kolei lat minionych.
Świetlówka ma to do siebie, że ze spadkiem temperatury bardzo spada jej strumień świetlny i pojawiają się problemy z zapłonem zimnej rury.
Za układ ze schematu się nie wolno brać, ja się nie ma doświadczenia z bezpieczną pracą przy wysokich napięciach :!:
W przeciwnym wypadku się idzie do trumny lub urny, a ostatni zarabiają na tobie ksiądz, grabarz i stolarz. :!:
O śmierć łatwo, szczególnie jak ktoś ma wadę serca, często nie zdiagnozowaną.
Ja robię na ogół z napięciem sieci 230V i wyższymi, na ogół prądem stałym ja to przy układach lampowych.
Kopa nieraz dostałem, zakażenie "bezobjawowe" COVID-19 też od razu przeszło, jak mnie strzelił ponad 400V z kondensatorów.
Koledze Stasieusz polecam kupić płytkę stykową, kilkanaście LED-ów, tranzystory PNP/NPN i kilka MOSFET , tani zestaw rezystorów i kondensatorów, tact switche i pobawić się, na FORBOT są różne proste układziki do zrobienia, łączysz kabelkami albo drutem ze skrętki telefonicznej czy LAN.
Za 230V nie polecam się zabierać na początek.....jakbyś chciał na Marsa lecieć po obejrzeniu "Star Wars".
O upadku Polskich przedsiębiorstw wiem doskonale, bo te upadały za mojego dzieciństwa, lat szkoły podstawowej, między innymi Eltra w Bydgoszczy czy lokalne ZESI Nowe, producent kolorofonów, które są obecnie kultowe i drogie, ja swój za 30zł zakupiłem i ze mną już zostanie na zawsze.
Pamiętam jak upadł STOMIL Grudziądz, za komuny producent trampek, tak zwanych "pepegów", przed wojną te zakłady nazywały się "PePeGe" stąd nazwa tych butów.
Futro S400 kupiłem po obejrzeniu właśnie filmu Coleslaw, nie jest to taka lipa, o ile masz egzemplarz , w którym nikt nie grzebał a to jest "retro PC" i poniżej 150-200zł dobrego egzemplarza z zasilaczem raczej nie kupi obecnie.
Ja kupiłem za 150zł, kompletny z zasilaczem i riserem PCI, którego prawie zawsze brakuje a dostanie graniczy z cudem.
Laptop Dell doszedł, fajny, metalowy, tylko się klei wokół klawiatury, tak jak te Dell miały, to ma ponad dekadę na liczniku, za to dostałem nową baterię i zasilacz z kablem, laptop ma SSD.
Wywaliłem Windows 10 i postawiłem Linux Mint Cinnamon, trzeba było drivera do WLAN zainstalować, poza tym chodzi jak burza.
Tego "lepa" zakonserwowałem olejem silikonowym, bo to jest właśnie silikon, mniej się lepi obecnie
A najfajniejsze w "biznesowych" Dell jest to, że obudowa jest w większości ze stopu magnezu i aluminium.
A nie plastikowe śmieci z hipermarketu,
Jest tu też procesor i5 trzeciej generacji ale z literką M a nie U, ten drugi to już BGA i wydajność takiej i5 serii U bliższa starej i5 desktopowej drugiej generacji, niestety ludzie kupują takie śmieci, na których potem YouTube chodzi byle jak nawet w 480p.
Internet cały czas mam.....ciekawe ile czasu będzie OK?
No widzisz, jeden przewód, a nawet w gminie neta nie ma. Tak naprawdę to nie pierwszy raz słyszę jak budowlańcy czy inni tacy uszkodzili światłowód. Podobnie mam z przesiadką z Cyfrowego Polsatu na Play'a. Różnice są kolosalne, wcześniej wysyłanie nawet nie miało 1Mbps. To już nie ode mnie zależne, że mam LTE. Mam nadajnik na wsi i jest łatwiej. Mój wujek miał Neostradę, która jest łączem stałym i co z tego, skoro działało tragicznie, a Orange nie reagował na zgłoszenia. Jeżeli chcesz stosować powerline, to najlepiej mieć nową elektrykę, a jak się nie ma, to repeater lepszy. Ja mam pakiet 500GB i to jest raczej za mało dla autora iluminacji24. Mój wujek sam by musiał ograniczać czas streama, bo też ma taki pakiet i by mu to nie wystarczyło.

To fakt z tą temperaturką. Dowiedziałem się o tym kiedyś w temacie na elektrodzie o przeróbce świetlówek kompaktowych na ciepły start (PTC). Jak na razie nie zamierzam się za to brać, spokojnie spokojnie :D. Ja tylko mam oprawę z świetlówką liniową T5, akurat sprawną. Z księdzem może bez przesady, nie każdy bierze za pogrzeb pieniądze, podobnie z kolędą. Grabarz i stolarz już tak co najwyżej. Kiedyś jak byłem mały, to mnie kopnął prąd :). Pomysłowy ja zobaczyłem rozbitą żaróweczkę w lampkach choinkowych i postanowiłem, że wsadzę tam palec :). Małą płytkę stykową mam, rezystor, koszyczek i diodę też. Można w sumie coś dokupić, bo warto się trochę tej elektroniki pouczyć. Wiem, że w Biedronce były laptopy Hykkera, czy też kiano. Zobaczymy, jeżeli to jest Orange, to wszystko możliwe.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 117
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Kuba83 » 05 kwie 2024, 21:21

Witam!
U mnie w tej chwili tak jest, bez VPN ale używam na co dzień NordVPN, choćby do torrenta
Zrzut ekranu 2024-04-05 201434.png
Zrzut ekranu 2024-04-05 201434.png (237.65 KiB) Przejrzano 249 razy
ISP Orange, linia światłowodowa INEA, router Fritz Box 3490 i ONT Nokia.
Po drodze dwa switche Gigabit Ethernet.
Po Wi-Fi identycznie ale tylko w obrębie pokoju, z odległością prędkość spada i rośnie ping.....jak to Wi-Fi, Fritz 3490 ma 2,4/5GHz b/g/n/ ac.
W zakupionym DELL Latitude 6430 jest karta Wi-Fi b/g/n jednopasmowa, bez kabla około 100Mb/s, na kablu pełna prędkość, bo karty LAN Gigabit Ethernet są raczej powszechne od czasów pierwszych procesorów wielordzeniowych, mój Dell to i5 trzecie generacji......dziwną rzeczą byłaby karta 10/100Mb/s, to raczej w czasach Pentium IV.
Docelowo i tak zakupię kartę USB 3.0 dwupasmową, po kablu nie wszędzie się da, ewentualnie dwupasmowy AP z funkcją klienta.
LED-ami się nie bawiłem, mam już tak zawalony warsztat i tyle pomysłów, że nie mam czasu na przykład na granie w gry, niestety nie mam takiego konta, by wiercić, piłować czy szlifować, w domu robi się bardzo uciążliwy bałagan, opiłki w pościeli też nic fajnego.
Mam plan wywalenia części klamotów do starego domu, i ogólnej reorganizacji, bo półki były robione naprędce, użyto....stopni budowlanych za parę złotych z Allegro i grubych desek, dziś zrobił się bajzel, w którym trudno mi się odnaleźć :evil:
Mam też plan zagospodarowania komputerów z różnymi CPU ale wszystko epoka Windows XP/7, sprzedaż nie wchodzi w grę, za dużo kasy i pracy było w to włożone, ja nie mam umysłu, by oddać po 50-100zł, bo już tak zrobiłem z 12 lat temu, mądre to nie było.
Kiedyś sprzedałem swojego Technicsa SA-303 za 90zł, który dziś jest pełnoprawnym sprzętem Vintage i chodzi po 300-500zł, mój był zadbany, z oryginalnymi końcówkami mocy oraz naprawionym podświetleniem.
Oddałem też 19 lat temu, swój szpulowy magnetofon UNITRA OPUS za 60zł, teraz będę się bawił w rekonstrukcję bardzo podobnego szpulowca Aria, który pozyskałem od sąsiada z kupy śmieci.
Dlatego w kwestii sprzedawania starego sprzętu RTV i komputerów starszych niż LGA775/AM2, należy się zastanowić, kasa w dobie inflacji jest niewiele warta, zaś dobrze utrzymany i sprawny sprzęt na wartości akurat nie traci a wręcz zyskuję, kiedyś sam Piteusz o tym wspominał w kontekście inflacji, był to 2021 rok i pandemia.
Za to Core i3/i7 w pudłach SFF, to można zrobić retro konsole na Batocera, ewentualnie oddam dla dzieci uchodźców z Ukrainy, polskim dzieciom to niech nasze państwo da, 500+ na to było.....nauka zdalna pokazała prawdziwe oblicze "wykluczenia cyfrowego" :evil: .
Z nowszych SFF można zrobić serwery NAS czy nawet mini serwery, choćby do takiej iluminacji Stasieusza.
Trzymanie przyrządów pomiarowych też się opłaca, szczególnie jak się ich używa na co dzień, mam pięć oscyloskopów, z tego jeden cyfrowy, obecnie oscyloskop cyfrowy to 1200-2000zł minimum i to chińczyk, profesjonalny to koszt jak gamingowego PC-a z wysokiej półki, za przystawki do laptopa to ja podziękuję....
Kto przechował urządzenia i części, to teraz spija nektar pieniędzy, głupi oddał na PSZOK i ma boom-boxa i telewizor za 1500zł do seriali.....kto przeżyje 41 lat, to zna doskonale prawa rynku.

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Stasieusz » 07 kwie 2024, 21:44

Informuję, że adres iluminacje24.prv.pl już nie będzie funkcjonował ze względu na problemy techniczne. Podjąłem decyzję o likwidacji tej domeny. Strona wraca na adres tugal.prv.pl/iluminacje24, przynajmniej tam funkcjonowała poprawnie.

Dodatkowo pracuję nad zmianą sposobu streamingu, tym razem będą to obrazki z kamer wrzucające się automatycznie na FTP, oczywiście będą się zmieniać co jakiś czas.

Będzie trzeba też dokupić kilka rzeczy do iluminacji, gdyż szykuję coś na zewnątrz np. potrzebna będzie kamera.

Dzisiaj już się nie pojawi transmisja, dopiero jutro pojawi się ostatni stream z tegorocznej iluminacji wielkanocnej, już pod domeną z tugalem.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 117
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Kuba83 » 07 kwie 2024, 22:25

Stasieusz pisze:
07 kwie 2024, 21:44
Informuję, że adres iluminacje24.prv.pl już nie będzie funkcjonował ze względu na problemy techniczne. Podjąłem decyzję o likwidacji tej domeny. Strona wraca na adres tugal.prv.pl/iluminacje24, przynajmniej tam funkcjonowała poprawnie.

Dodatkowo pracuję nad zmianą sposobu streamingu, tym razem będą to obrazki z kamer wrzucające się automatycznie na FTP, oczywiście będą się zmieniać co jakiś czas.

Będzie trzeba też dokupić kilka rzeczy do iluminacji, gdyż szykuję coś na zewnątrz np. potrzebna będzie kamera.

Dzisiaj już się nie pojawi transmisja, dopiero jutro pojawi się ostatni stream z tegorocznej iluminacji wielkanocnej, już pod domeną z tugalem.
Witam!
Kamerę CCTV i grabber kup.....kamerka internetowa zgnije na zewnątrz.
https://allegro.pl/oferta/kamera-floure ... 5171853066
https://allegro.pl/oferta/kamera-cctv-g ... 5418786139
Nie wiem czy to jest taki wydatek?
Gdybyś poszedł do panów, co robią monitoring i pogadał, dał dwa lepsze piwa, to byś kilka takich, starych kamer dostał :D
Kamerka internetowa pracuje z bardzo niskim odświeżaniem obrazu, zaś taka CCTV to jest 50Hz, przy dobrym grabberze nie będzie wkurzającego klatkowania i smużenia obrazu :D
Obie kamerki, które podlinkowałem, mają diody IR(funkcja noktowizora), zasilanie zrobisz zasilaczem 12V , taki 1-2A starczy, tylko biegunowości nie pomyl, bo będzie po kamerce :!: (bolec to plus :D )
Złącze BNC nie problem, są przejściówki na RCA, sygnał z kamerki bez problemu puścisz kablem antenowym koncentrycznym.
A zasilanie sobie puścisz kabelkiem 2x0,5-0,75mm2, takim do lampki nocnej czy głośnikowym.
Nie idź w te cholerne kamerki internetowe, bo aż się nieprzyjemnie ogląda ten stream :evil:

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Stasieusz » 08 kwie 2024, 12:49

Kuba83 pisze:
07 kwie 2024, 22:25
Stasieusz pisze:
07 kwie 2024, 21:44
Informuję, że adres iluminacje24.prv.pl już nie będzie funkcjonował ze względu na problemy techniczne. Podjąłem decyzję o likwidacji tej domeny. Strona wraca na adres tugal.prv.pl/iluminacje24, przynajmniej tam funkcjonowała poprawnie.

Dodatkowo pracuję nad zmianą sposobu streamingu, tym razem będą to obrazki z kamer wrzucające się automatycznie na FTP, oczywiście będą się zmieniać co jakiś czas.

Będzie trzeba też dokupić kilka rzeczy do iluminacji, gdyż szykuję coś na zewnątrz np. potrzebna będzie kamera.

Dzisiaj już się nie pojawi transmisja, dopiero jutro pojawi się ostatni stream z tegorocznej iluminacji wielkanocnej, już pod domeną z tugalem.
Witam!
Kamerę CCTV i grabber kup.....kamerka internetowa zgnije na zewnątrz.
https://allegro.pl/oferta/kamera-floure ... 5171853066
https://allegro.pl/oferta/kamera-cctv-g ... 5418786139
Nie wiem czy to jest taki wydatek?
Gdybyś poszedł do panów, co robią monitoring i pogadał, dał dwa lepsze piwa, to byś kilka takich, starych kamer dostał :D
Kamerka internetowa pracuje z bardzo niskim odświeżaniem obrazu, zaś taka CCTV to jest 50Hz, przy dobrym grabberze nie będzie wkurzającego klatkowania i smużenia obrazu :D
Obie kamerki, które podlinkowałem, mają diody IR(funkcja noktowizora), zasilanie zrobisz zasilaczem 12V , taki 1-2A starczy, tylko biegunowości nie pomyl, bo będzie po kamerce :!: (bolec to plus :D )
Złącze BNC nie problem, są przejściówki na RCA, sygnał z kamerki bez problemu puścisz kablem antenowym koncentrycznym.
A zasilanie sobie puścisz kabelkiem 2x0,5-0,75mm2, takim do lampki nocnej czy głośnikowym.
Nie idź w te cholerne kamerki internetowe, bo aż się nieprzyjemnie ogląda ten stream :evil:
Siemanko, ależ nie miałam na myśli kamerki internetowej na zewnątrz :lol:. Myślałem o CCTV, ale nie wiedziałem jak to podłączyć, bo to złącze mi nie znane, ale teraz kupi się takie coś. Pasuje mi kamera nr. 2, możesz podlinkować zasilacz pasujący do niej? Bo nie znam się na temacie :P.

Czyli jeżeli podłącze taki adapter z kamerą
(https://allegro.pl/oferta/kabel-wtyk-bn ... 2102047364) do takiego grabbera
(https://allegro.pl/oferta/grabber-usb-v ... 4fe90da3aa) to powinno styknąć, prawda?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 117
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Kuba83 » 08 kwie 2024, 20:36

Witam!
Do kamerki zasilacz taki
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-stab ... 5010625054
Poza tym, czy naprawdę nie posiadasz żadnego , starego zasilacza 12V od routera/dekodera?
Złącze masz BNC męskie, musisz kupić adapter
https://allegro.pl/oferta/przejsciowka- ... 8454821802
No i złącze RCA wprost do grabbera, kamera nie ma mikrofonu, więc po prostu wyłączysz audio w programie do obsługi grabbera.
Mam kilka tych starych kamer, niestety u mnie znaleźć kogoś do pomocy graniczy z cudem a chciałem zrobić monitoring CCTV w starym domu(są tam narzędzia, trochę sprzętu RTV- po co ma jakiś patałach coś pokraść :?: ), nie chciałbym stać na drabinie trzymanej przez faceta po 4-10 piwach.....sam byś nie chciał.
Mam też rejestrator z HDD 500GB(był zablokowany, odblokowałem ale to procedury serwisowe producenta i grozi za to prokurator :!: , na szczęście dla siebie mogłem taki "myk" zrobić), DVR ma 4 kanały, HDMI/VGA i stream obrazu przez LAN, chyba 30zł dałem za ten rejestrator na giełdzie w Pruszczu Gdańskim.
Nie mam dedykowanego pilota ale zwykła myszka USB to samo umożliwia :D
W temacie LED.....znalazłem przy okazji przebudowy warsztatu swój zegarek z AVT "Devastator", który złożyłem w czasie pandemii, wtedy lutowałem po 10 tego typu KIT-ów miesięcznie.
Zegar ma udawać bombę i tak też został ucharakteryzowany , tekturowe rury udają dynamit.
devastator.jpg
devastator.jpg (127.41 KiB) Przejrzano 178 razy
Jak widzisz, jest tutaj staranny montaż, w fabryce gorzej robią.
Moje wyświetlacze
LED_SAA1064.jpg
LED_SAA1064.jpg (341.39 KiB) Przejrzano 178 razy
Jeszcze nie odpalane, ale wszystko po kolei, męczy mnie alergia i nie daję rady nic zrobić.
A chciałem coś takiego
POLAMP.jpg
POLAMP.jpg (138.89 KiB) Przejrzano 178 razy
To jest próba, po prawej nieudana przeróbka, już wyrzucony, 40zł z błoto :evil: , na OLX 8 takich kupiłem za 7zł/sztuka, "gapowe kosztuje"
Ale wcześniej 4 sztuki po prawie 40zł za sztukę......nie zawsze Allegro jest najlepszym wyborem :evil: , lepszym jest OLX :D
Ale chodzi o to, że te wyświetlacze wymagają wymiany zdegradowanych czasem, polskich diod LED i wymiany scalaka sterującego na odpowiednik z NRD D345D, który pasuje 1:1 ale wyświetla "ogonki" przy 6 i 9.
Diody będą teraz zielone.....dlaczego tak"
A bo mam taki "kaprys", nie lubię rzeczy masowych, kiedyś było rosyjskie słowo "urawniłowka", które znaczyło tyle, że wszystko w komunizmie miało być jednakowe i brzydkie, o tym wyświetlaczu krążą legendy, bo to jest konstrukcja dla Ludowego Wojska Polskiego, niedostępna "dla ludu"
w zwykłej sprzedaży, tutaj masz jedyny opis tego cudu techniki PRL-u
https://rafalbartoszak.pl/cwd351-cyfrow ... wy-z-prlu/
Niestety remont tych wyświetlaczy wymaga posiadania stacji rozlutowniczej i dużej wprawy w lutowaniu małych elementów.
Mam jeszcze coś takiego
TIL311.jpg
TIL311.jpg (69.9 KiB) Przejrzano 178 razy
W jednym sfajczyłem kropkę ale reszta OK, w sumie 7 sztuk tego mam
Fajne są też neonówki ale to zabawa wysokim napięciem, więc nie polecam :!:
Mój zegarek na ekranie lampy oscyloskopowej na razie czeka.....trochę zabawy z tym jest, a prawie 1kV to nie są żarty :!:

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Stasieusz » 08 kwie 2024, 21:32

Kuba83 pisze:
08 kwie 2024, 20:36
Witam!
Do kamerki zasilacz taki
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-stab ... 5010625054
Poza tym, czy naprawdę nie posiadasz żadnego , starego zasilacza 12V od routera/dekodera?
Złącze masz BNC męskie, musisz kupić adapter
https://allegro.pl/oferta/przejsciowka- ... 8454821802
No i złącze RCA wprost do grabbera, kamera nie ma mikrofonu, więc po prostu wyłączysz audio w programie do obsługi grabbera.
Mam kilka tych starych kamer, niestety u mnie znaleźć kogoś do pomocy graniczy z cudem a chciałem zrobić monitoring CCTV w starym domu(są tam narzędzia, trochę sprzętu RTV- po co ma jakiś patałach coś pokraść :?: ), nie chciałbym stać na drabinie trzymanej przez faceta po 4-10 piwach.....sam byś nie chciał.
Mam też rejestrator z HDD 500GB(był zablokowany, odblokowałem ale to procedury serwisowe producenta i grozi za to prokurator :!: , na szczęście dla siebie mogłem taki "myk" zrobić), DVR ma 4 kanały, HDMI/VGA i stream obrazu przez LAN, chyba 30zł dałem za ten rejestrator na giełdzie w Pruszczu Gdańskim.
Nie mam dedykowanego pilota ale zwykła myszka USB to samo umożliwia :D
W temacie LED.....znalazłem przy okazji przebudowy warsztatu swój zegarek z AVT "Devastator", który złożyłem w czasie pandemii, wtedy lutowałem po 10 tego typu KIT-ów miesięcznie.
Zegar ma udawać bombę i tak też został ucharakteryzowany , tekturowe rury udają dynamit.
devastator.jpg
Jak widzisz, jest tutaj staranny montaż, w fabryce gorzej robią.
Moje wyświetlacze
LED_SAA1064.jpg
Jeszcze nie odpalane, ale wszystko po kolei, męczy mnie alergia i nie daję rady nic zrobić.
A chciałem coś takiego
POLAMP.jpg
To jest próba, po prawej nieudana przeróbka, już wyrzucony, 40zł z błoto :evil: , na OLX 8 takich kupiłem za 7zł/sztuka, "gapowe kosztuje"
Ale wcześniej 4 sztuki po prawie 40zł za sztukę......nie zawsze Allegro jest najlepszym wyborem :evil: , lepszym jest OLX :D
Ale chodzi o to, że te wyświetlacze wymagają wymiany zdegradowanych czasem, polskich diod LED i wymiany scalaka sterującego na odpowiednik z NRD D345D, który pasuje 1:1 ale wyświetla "ogonki" przy 6 i 9.
Diody będą teraz zielone.....dlaczego tak"
A bo mam taki "kaprys", nie lubię rzeczy masowych, kiedyś było rosyjskie słowo "urawniłowka", które znaczyło tyle, że wszystko w komunizmie miało być jednakowe i brzydkie, o tym wyświetlaczu krążą legendy, bo to jest konstrukcja dla Ludowego Wojska Polskiego, niedostępna "dla ludu"
w zwykłej sprzedaży, tutaj masz jedyny opis tego cudu techniki PRL-u
https://rafalbartoszak.pl/cwd351-cyfrow ... wy-z-prlu/
Niestety remont tych wyświetlaczy wymaga posiadania stacji rozlutowniczej i dużej wprawy w lutowaniu małych elementów.
Mam jeszcze coś takiego
TIL311.jpg
W jednym sfajczyłem kropkę ale reszta OK, w sumie 7 sztuk tego mam
Fajne są też neonówki ale to zabawa wysokim napięciem, więc nie polecam :!:
Mój zegarek na ekranie lampy oscyloskopowej na razie czeka.....trochę zabawy z tym jest, a prawie 1kV to nie są żarty :!:
Nie wiem co mam w domu, nie znam się na napięciach, dlatego też nie ma co kombinować. A może adapter w formie kabla? Tak z żeby przynajmniej 2 metry miał. Nie znam się zbytnio na temacie, dlatego pomoc dla mnie będzie potrzebna, jedynie to potrafię ogarnąć podłączenie tego.

A co myślisz o zakupie kamery endoskopowej IP67? Właściwie to urządzenia z IP67 nadają się na zewnątrz. Propozycja: https://allegro.pl/oferta/kamera-endosk ... 5077345953
Rozdzielczość nie jest najlepsza, każdy się z tym zgodzi, ale powinno wystarczyć.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ