Iluminacje24 - temat główny

Każdy czasem ma ochotę pogadać o czymś innym niż komputery. Stąd też powstało to forum.
Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 117
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Kuba83 » 08 kwie 2024, 22:19

Stasieusz pisze:
08 kwie 2024, 21:32
Kuba83 pisze:
08 kwie 2024, 20:36
Witam!
Do kamerki zasilacz taki
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-stab ... 5010625054
Poza tym, czy naprawdę nie posiadasz żadnego , starego zasilacza 12V od routera/dekodera?
Złącze masz BNC męskie, musisz kupić adapter
https://allegro.pl/oferta/przejsciowka- ... 8454821802
No i złącze RCA wprost do grabbera, kamera nie ma mikrofonu, więc po prostu wyłączysz audio w programie do obsługi grabbera.
Mam kilka tych starych kamer, niestety u mnie znaleźć kogoś do pomocy graniczy z cudem a chciałem zrobić monitoring CCTV w starym domu(są tam narzędzia, trochę sprzętu RTV- po co ma jakiś patałach coś pokraść :?: ), nie chciałbym stać na drabinie trzymanej przez faceta po 4-10 piwach.....sam byś nie chciał.
Mam też rejestrator z HDD 500GB(był zablokowany, odblokowałem ale to procedury serwisowe producenta i grozi za to prokurator :!: , na szczęście dla siebie mogłem taki "myk" zrobić), DVR ma 4 kanały, HDMI/VGA i stream obrazu przez LAN, chyba 30zł dałem za ten rejestrator na giełdzie w Pruszczu Gdańskim.
Nie mam dedykowanego pilota ale zwykła myszka USB to samo umożliwia :D
W temacie LED.....znalazłem przy okazji przebudowy warsztatu swój zegarek z AVT "Devastator", który złożyłem w czasie pandemii, wtedy lutowałem po 10 tego typu KIT-ów miesięcznie.
Zegar ma udawać bombę i tak też został ucharakteryzowany , tekturowe rury udają dynamit.
devastator.jpg
Jak widzisz, jest tutaj staranny montaż, w fabryce gorzej robią.
Moje wyświetlacze
LED_SAA1064.jpg
Jeszcze nie odpalane, ale wszystko po kolei, męczy mnie alergia i nie daję rady nic zrobić.
A chciałem coś takiego
POLAMP.jpg
To jest próba, po prawej nieudana przeróbka, już wyrzucony, 40zł z błoto :evil: , na OLX 8 takich kupiłem za 7zł/sztuka, "gapowe kosztuje"
Ale wcześniej 4 sztuki po prawie 40zł za sztukę......nie zawsze Allegro jest najlepszym wyborem :evil: , lepszym jest OLX :D
Ale chodzi o to, że te wyświetlacze wymagają wymiany zdegradowanych czasem, polskich diod LED i wymiany scalaka sterującego na odpowiednik z NRD D345D, który pasuje 1:1 ale wyświetla "ogonki" przy 6 i 9.
Diody będą teraz zielone.....dlaczego tak"
A bo mam taki "kaprys", nie lubię rzeczy masowych, kiedyś było rosyjskie słowo "urawniłowka", które znaczyło tyle, że wszystko w komunizmie miało być jednakowe i brzydkie, o tym wyświetlaczu krążą legendy, bo to jest konstrukcja dla Ludowego Wojska Polskiego, niedostępna "dla ludu"
w zwykłej sprzedaży, tutaj masz jedyny opis tego cudu techniki PRL-u
https://rafalbartoszak.pl/cwd351-cyfrow ... wy-z-prlu/
Niestety remont tych wyświetlaczy wymaga posiadania stacji rozlutowniczej i dużej wprawy w lutowaniu małych elementów.
Mam jeszcze coś takiego
TIL311.jpg
W jednym sfajczyłem kropkę ale reszta OK, w sumie 7 sztuk tego mam
Fajne są też neonówki ale to zabawa wysokim napięciem, więc nie polecam :!:
Mój zegarek na ekranie lampy oscyloskopowej na razie czeka.....trochę zabawy z tym jest, a prawie 1kV to nie są żarty :!:
Nie wiem co mam w domu, nie znam się na napięciach, dlatego też nie ma co kombinować. A może adapter w formie kabla? Tak z żeby przynajmniej 2 metry miał. Nie znam się zbytnio na temacie, dlatego pomoc dla mnie będzie potrzebna, jedynie to potrafię ogarnąć podłączenie tego.

A co myślisz o zakupie kamery endoskopowej IP67? Właściwie to urządzenia z IP67 nadają się na zewnątrz. Propozycja: https://allegro.pl/oferta/kamera-endosk ... 5077345953
Rozdzielczość nie jest najlepsza, każdy się z tym zgodzi, ale powinno wystarczyć.
Witam!
No to byle jaki zasilacz 12V, byle plus miał na bolcu......99% odzyskowych zasilaczy ma plus na bolcu.
Od każdego dekodera, routera, taśmy LED......MA BYĆ 12V,TYLKO TYLE.
Od dekodera Polsatu kup i będzie OK, tudzież od WiFiBox CANAL+.
Wtyczka pasuje do kamery, jak nie pasuje, to za grosze Ci ktoś przelutuję.
A zasilacz jest w miarę szczelny.....o ile nie będzie się lała na niego woda i padał śnieg, to może być pod dachem, obok kamery, tylko 230V doprowadzisz do niego, nawet przedłużaczem za 30zł z Biedronki.
Kamerę "endoskopową" typu, który podałeś, kupiłem na "pchlim targu" w Grudziądzu, nową, za całe 50zł w walizeczce.
Działa nawet pod Windows 11.....co z tego jak klatkuje, ostrość do dupy, rozdzielczość na poziomie kamerki internetowej z początku millenium.
Leży gdzieś ten relikt przeszłości, mnie stać na kamerę profesjonalną, przy zakupie starych komputerów bardzo przydatna rzecz, bo można trupa kupić "w ciemno".
Taki zasilacz kup
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-do-d ... 2356099568
""rodzaj wtyczki: DC 5,5/2,1mm""
To, co powyżej wyszczególniłem jest ważne, adapter można kupić, chyba plus od minusa odróżniasz?
A jak chcesz tani przyrząd pomiarowy, to sobie kup taki
https://allegro.pl/oferta/yato-miernik- ... 9636488478
albo sobie wpisz "multimetr" na Allegro, do 50zł masz od cholery, najtańsze poniżej 20zł, chyba tyle to masz?
Bilet autobusowy tyle kosztuje :evil: .....tudzież 4-pak piwa

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Stasieusz » 08 kwie 2024, 22:59

Kuba83 pisze:
08 kwie 2024, 22:19
Stasieusz pisze:
08 kwie 2024, 21:32
Kuba83 pisze:
08 kwie 2024, 20:36
Witam!
Do kamerki zasilacz taki
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-stab ... 5010625054
Poza tym, czy naprawdę nie posiadasz żadnego , starego zasilacza 12V od routera/dekodera?
Złącze masz BNC męskie, musisz kupić adapter
https://allegro.pl/oferta/przejsciowka- ... 8454821802
No i złącze RCA wprost do grabbera, kamera nie ma mikrofonu, więc po prostu wyłączysz audio w programie do obsługi grabbera.
Mam kilka tych starych kamer, niestety u mnie znaleźć kogoś do pomocy graniczy z cudem a chciałem zrobić monitoring CCTV w starym domu(są tam narzędzia, trochę sprzętu RTV- po co ma jakiś patałach coś pokraść :?: ), nie chciałbym stać na drabinie trzymanej przez faceta po 4-10 piwach.....sam byś nie chciał.
Mam też rejestrator z HDD 500GB(był zablokowany, odblokowałem ale to procedury serwisowe producenta i grozi za to prokurator :!: , na szczęście dla siebie mogłem taki "myk" zrobić), DVR ma 4 kanały, HDMI/VGA i stream obrazu przez LAN, chyba 30zł dałem za ten rejestrator na giełdzie w Pruszczu Gdańskim.
Nie mam dedykowanego pilota ale zwykła myszka USB to samo umożliwia :D
W temacie LED.....znalazłem przy okazji przebudowy warsztatu swój zegarek z AVT "Devastator", który złożyłem w czasie pandemii, wtedy lutowałem po 10 tego typu KIT-ów miesięcznie.
Zegar ma udawać bombę i tak też został ucharakteryzowany , tekturowe rury udają dynamit.
devastator.jpg
Jak widzisz, jest tutaj staranny montaż, w fabryce gorzej robią.
Moje wyświetlacze
LED_SAA1064.jpg
Jeszcze nie odpalane, ale wszystko po kolei, męczy mnie alergia i nie daję rady nic zrobić.
A chciałem coś takiego
POLAMP.jpg
To jest próba, po prawej nieudana przeróbka, już wyrzucony, 40zł z błoto :evil: , na OLX 8 takich kupiłem za 7zł/sztuka, "gapowe kosztuje"
Ale wcześniej 4 sztuki po prawie 40zł za sztukę......nie zawsze Allegro jest najlepszym wyborem :evil: , lepszym jest OLX :D
Ale chodzi o to, że te wyświetlacze wymagają wymiany zdegradowanych czasem, polskich diod LED i wymiany scalaka sterującego na odpowiednik z NRD D345D, który pasuje 1:1 ale wyświetla "ogonki" przy 6 i 9.
Diody będą teraz zielone.....dlaczego tak"
A bo mam taki "kaprys", nie lubię rzeczy masowych, kiedyś było rosyjskie słowo "urawniłowka", które znaczyło tyle, że wszystko w komunizmie miało być jednakowe i brzydkie, o tym wyświetlaczu krążą legendy, bo to jest konstrukcja dla Ludowego Wojska Polskiego, niedostępna "dla ludu"
w zwykłej sprzedaży, tutaj masz jedyny opis tego cudu techniki PRL-u
https://rafalbartoszak.pl/cwd351-cyfrow ... wy-z-prlu/
Niestety remont tych wyświetlaczy wymaga posiadania stacji rozlutowniczej i dużej wprawy w lutowaniu małych elementów.
Mam jeszcze coś takiego
TIL311.jpg
W jednym sfajczyłem kropkę ale reszta OK, w sumie 7 sztuk tego mam
Fajne są też neonówki ale to zabawa wysokim napięciem, więc nie polecam :!:
Mój zegarek na ekranie lampy oscyloskopowej na razie czeka.....trochę zabawy z tym jest, a prawie 1kV to nie są żarty :!:
Nie wiem co mam w domu, nie znam się na napięciach, dlatego też nie ma co kombinować. A może adapter w formie kabla? Tak z żeby przynajmniej 2 metry miał. Nie znam się zbytnio na temacie, dlatego pomoc dla mnie będzie potrzebna, jedynie to potrafię ogarnąć podłączenie tego.

A co myślisz o zakupie kamery endoskopowej IP67? Właściwie to urządzenia z IP67 nadają się na zewnątrz. Propozycja: https://allegro.pl/oferta/kamera-endosk ... 5077345953
Rozdzielczość nie jest najlepsza, każdy się z tym zgodzi, ale powinno wystarczyć.
Witam!
No to byle jaki zasilacz 12V, byle plus miał na bolcu......99% odzyskowych zasilaczy ma plus na bolcu.
Od każdego dekodera, routera, taśmy LED......MA BYĆ 12V,TYLKO TYLE.
Od dekodera Polsatu kup i będzie OK, tudzież od WiFiBox CANAL+.
Wtyczka pasuje do kamery, jak nie pasuje, to za grosze Ci ktoś przelutuję.
A zasilacz jest w miarę szczelny.....o ile nie będzie się lała na niego woda i padał śnieg, to może być pod dachem, obok kamery, tylko 230V doprowadzisz do niego, nawet przedłużaczem za 30zł z Biedronki.
Kamerę "endoskopową" typu, który podałeś, kupiłem na "pchlim targu" w Grudziądzu, nową, za całe 50zł w walizeczce.
Działa nawet pod Windows 11.....co z tego jak klatkuje, ostrość do dupy, rozdzielczość na poziomie kamerki internetowej z początku millenium.
Leży gdzieś ten relikt przeszłości, mnie stać na kamerę profesjonalną, przy zakupie starych komputerów bardzo przydatna rzecz, bo można trupa kupić "w ciemno".
Taki zasilacz kup
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-do-d ... 2356099568
""rodzaj wtyczki: DC 5,5/2,1mm""
To, co powyżej wyszczególniłem jest ważne, adapter można kupić, chyba plus od minusa odróżniasz?
A jak chcesz tani przyrząd pomiarowy, to sobie kup taki
https://allegro.pl/oferta/yato-miernik- ... 9636488478
albo sobie wpisz "multimetr" na Allegro, do 50zł masz od cholery, najtańsze poniżej 20zł, chyba tyle to masz?
Bilet autobusowy tyle kosztuje :evil: .....tudzież 4-pak piwa
Ogólnie to myślałem o tej kamerce endoskopowej, żeby ją "przywiązać" do barierki balkonu, żeby można było sobie na stronie iluminacji pooglądać w święta iluminacje na moim balkonie. Mogę sobie ją majtać gdzie popadnie, bo jest elastyczna, dodatkowo IP67, więc się sprawdzi na zewnątrz. Jakość obrazu wiadomo słaba, ale byle by było cokolwiek widać. W wakacje przygotowuję też iluminację, również się przyda.

Nie znam się na elektronice, chyba prędzej już tą endoskopową kupię, skoro tyle zabawy z CCTV. Może i dziwne to zastosowanie kamery endoskopowej, ale ma to działać. Moje umiejętności elektroniczne zakończyły się na razie na czymś takim:
Załączniki
IMG_20240408_225134.jpg
IMG_20240408_225134.jpg (1.75 MiB) Przejrzano 385 razy
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 117
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Kuba83 » 09 kwie 2024, 20:02

Stasieusz pisze:
08 kwie 2024, 22:59
Kuba83 pisze:
08 kwie 2024, 22:19
Stasieusz pisze:
08 kwie 2024, 21:32

Nie wiem co mam w domu, nie znam się na napięciach, dlatego też nie ma co kombinować. A może adapter w formie kabla? Tak z żeby przynajmniej 2 metry miał. Nie znam się zbytnio na temacie, dlatego pomoc dla mnie będzie potrzebna, jedynie to potrafię ogarnąć podłączenie tego.

A co myślisz o zakupie kamery endoskopowej IP67? Właściwie to urządzenia z IP67 nadają się na zewnątrz. Propozycja: https://allegro.pl/oferta/kamera-endosk ... 5077345953
Rozdzielczość nie jest najlepsza, każdy się z tym zgodzi, ale powinno wystarczyć.
Witam!
No to byle jaki zasilacz 12V, byle plus miał na bolcu......99% odzyskowych zasilaczy ma plus na bolcu.
Od każdego dekodera, routera, taśmy LED......MA BYĆ 12V,TYLKO TYLE.
Od dekodera Polsatu kup i będzie OK, tudzież od WiFiBox CANAL+.
Wtyczka pasuje do kamery, jak nie pasuje, to za grosze Ci ktoś przelutuję.
A zasilacz jest w miarę szczelny.....o ile nie będzie się lała na niego woda i padał śnieg, to może być pod dachem, obok kamery, tylko 230V doprowadzisz do niego, nawet przedłużaczem za 30zł z Biedronki.
Kamerę "endoskopową" typu, który podałeś, kupiłem na "pchlim targu" w Grudziądzu, nową, za całe 50zł w walizeczce.
Działa nawet pod Windows 11.....co z tego jak klatkuje, ostrość do dupy, rozdzielczość na poziomie kamerki internetowej z początku millenium.
Leży gdzieś ten relikt przeszłości, mnie stać na kamerę profesjonalną, przy zakupie starych komputerów bardzo przydatna rzecz, bo można trupa kupić "w ciemno".
Taki zasilacz kup
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-do-d ... 2356099568
""rodzaj wtyczki: DC 5,5/2,1mm""
To, co powyżej wyszczególniłem jest ważne, adapter można kupić, chyba plus od minusa odróżniasz?
A jak chcesz tani przyrząd pomiarowy, to sobie kup taki
https://allegro.pl/oferta/yato-miernik- ... 9636488478
albo sobie wpisz "multimetr" na Allegro, do 50zł masz od cholery, najtańsze poniżej 20zł, chyba tyle to masz?
Bilet autobusowy tyle kosztuje :evil: .....tudzież 4-pak piwa
Ogólnie to myślałem o tej kamerce endoskopowej, żeby ją "przywiązać" do barierki balkonu, żeby można było sobie na stronie iluminacji pooglądać w święta iluminacje na moim balkonie. Mogę sobie ją majtać gdzie popadnie, bo jest elastyczna, dodatkowo IP67, więc się sprawdzi na zewnątrz. Jakość obrazu wiadomo słaba, ale byle by było cokolwiek widać. W wakacje przygotowuję też iluminację, również się przyda.

Nie znam się na elektronice, chyba prędzej już tą endoskopową kupię, skoro tyle zabawy z CCTV. Może i dziwne to zastosowanie kamery endoskopowej, ale ma to działać. Moje umiejętności elektroniczne zakończyły się na razie na czymś takim:
Witam!
Piszesz, że tyle tylko umiesz w elektronice?
A co powiesz na to

Tu są cztery lampy, wszystko lutowane na drutach, robiłem to drugi raz w życiu, pierwszy to tak wygląda
sterowanie.jpg
sterowanie.jpg (188.54 KiB) Przejrzano 367 razy
redukcja_napięcia.jpg
redukcja_napięcia.jpg (242.39 KiB) Przejrzano 367 razy
To chyba jest dobrze jak na pierwszy sprzęt, który montowałem w technice, która ponad 100 lat?
Załączniki
1.jpg
1.jpg (208.24 KiB) Przejrzano 367 razy
1.jpg
1.jpg (208.24 KiB) Przejrzano 367 razy

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Stasieusz » 10 kwie 2024, 12:54

Kuba83 pisze:
09 kwie 2024, 20:02
Stasieusz pisze:
08 kwie 2024, 22:59
Kuba83 pisze:
08 kwie 2024, 22:19


Witam!
No to byle jaki zasilacz 12V, byle plus miał na bolcu......99% odzyskowych zasilaczy ma plus na bolcu.
Od każdego dekodera, routera, taśmy LED......MA BYĆ 12V,TYLKO TYLE.
Od dekodera Polsatu kup i będzie OK, tudzież od WiFiBox CANAL+.
Wtyczka pasuje do kamery, jak nie pasuje, to za grosze Ci ktoś przelutuję.
A zasilacz jest w miarę szczelny.....o ile nie będzie się lała na niego woda i padał śnieg, to może być pod dachem, obok kamery, tylko 230V doprowadzisz do niego, nawet przedłużaczem za 30zł z Biedronki.
Kamerę "endoskopową" typu, który podałeś, kupiłem na "pchlim targu" w Grudziądzu, nową, za całe 50zł w walizeczce.
Działa nawet pod Windows 11.....co z tego jak klatkuje, ostrość do dupy, rozdzielczość na poziomie kamerki internetowej z początku millenium.
Leży gdzieś ten relikt przeszłości, mnie stać na kamerę profesjonalną, przy zakupie starych komputerów bardzo przydatna rzecz, bo można trupa kupić "w ciemno".
Taki zasilacz kup
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-do-d ... 2356099568
""rodzaj wtyczki: DC 5,5/2,1mm""
To, co powyżej wyszczególniłem jest ważne, adapter można kupić, chyba plus od minusa odróżniasz?
A jak chcesz tani przyrząd pomiarowy, to sobie kup taki
https://allegro.pl/oferta/yato-miernik- ... 9636488478
albo sobie wpisz "multimetr" na Allegro, do 50zł masz od cholery, najtańsze poniżej 20zł, chyba tyle to masz?
Bilet autobusowy tyle kosztuje :evil: .....tudzież 4-pak piwa
Ogólnie to myślałem o tej kamerce endoskopowej, żeby ją "przywiązać" do barierki balkonu, żeby można było sobie na stronie iluminacji pooglądać w święta iluminacje na moim balkonie. Mogę sobie ją majtać gdzie popadnie, bo jest elastyczna, dodatkowo IP67, więc się sprawdzi na zewnątrz. Jakość obrazu wiadomo słaba, ale byle by było cokolwiek widać. W wakacje przygotowuję też iluminację, również się przyda.

Nie znam się na elektronice, chyba prędzej już tą endoskopową kupię, skoro tyle zabawy z CCTV. Może i dziwne to zastosowanie kamery endoskopowej, ale ma to działać. Moje umiejętności elektroniczne zakończyły się na razie na czymś takim:
Witam!
Piszesz, że tyle tylko umiesz w elektronice?
A co powiesz na to

Tu są cztery lampy, wszystko lutowane na drutach, robiłem to drugi raz w życiu, pierwszy to tak wygląda
sterowanie.jpg

redukcja_napięcia.jpg
To chyba jest dobrze jak na pierwszy sprzęt, który montowałem w technice, która ponad 100 lat?
No nic lepszego nie zbuduję bez jakiegoś obrazka z internetu czy też schematu. Te konstrukcje są ciekawe, no ale wykonane inną techniką, czyli bardziej starzej i bardziej rozbudowane są.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 117
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Kuba83 » 11 kwie 2024, 19:10

[\

No nic lepszego nie zbuduję bez jakiegoś obrazka z internetu czy też schematu. Te konstrukcje są ciekawe, no ale wykonane inną techniką, czyli bardziej starzej i bardziej rozbudowane są.
[/quote]

Witam!
Układy lampowe raczej w ten sposób się buduje.....na płytkach drukowanych bywa, że zapala się łuk elektryczny i zwęgla nawet szklany laminat :!:
Problem łuku dotyczy w większości wzmacniaczy dużej mocy i wszelkich konstrukcji gitarowych, gdzie na przykład napięcie anodowe wynosi 700-850V, dla porównania w trakcji tramwajowej jest 600V, prądu stałego.
W fotowoltaice masz na jednym obwodzie nieraz ponad 1000V, stąd częste pożary domów, gdzie ktoś wziął papraków do montażu fotowoltaiki, ja mam akurat wszystko na stalowym budynku, krytym blachą trapezową.
A jak ja robię układy lampowe na PCB, to spryskuję lakierem izolacyjnym na acetonie.....wysycha w pół godziny i nie ma mocnych by gdzieś przebiło. Ale kiedyś nie myślano, zapewne słyszałeś o pożarach Rubinów 714p, "p" oznaczało produkcję w Polsce, w Warszawie, bo oryginalne rosyjskie Rubiny się nie zapalały, paliły się też klony Rubinów na rynek byłego NRD (Raduga) jak i węgierskie Videotony z początków produkcji, problem był w gównianej izolacji i byle jakim, niechlujnym montażu, jak i tandetnych elementach.
Ja nawet ręcznie malowałem płytkę markerem permamentnym a potem trawiłem- tam jest tylko mały transformator, gniazdo bezpiecznika i dwa zaciski śrubowe.
A jak chcesz się pobawić elektroniką, to sobie kup któryś z zestawów FORBOT, gdzie od razu masz książeczkę i link do materiałów online.
https://botland.com.pl/zestawy-i-kursy- ... 42882.html
https://botland.com.pl/500-kursy-elektroniki
Coś sobie kup z tego i się poucz, bo to ciekawe zajęcie.
Jakbyś chciał, to opłać mi koszt wysyłki Paczkomatem a Ci dam dużo elementów na start, bo nie wszystko "przejem" w życiu.....chciałbyś?
Dostałbyś fajne rzeczy, którymi byś się poduczył.
Jakbyś się zdecydował, to wbijaj na priv, płacisz mi 17zł i wysyłam Ci paczkę, w której byś dostał lepsze "fanty" niż w podlinkowanych zestawach, LED-ów byś dostał sporo, nowych i fajnych wylutów.

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Stasieusz » 13 kwie 2024, 21:20

Zdobyłem kamerkę IP, wyleci na zewnątrz na iluminację balkonu. Pokażę też dzięki niej oprawy sodowe na iluminacjach w maju.

Teoretycznie dzisiaj może pojawi się iluminacja testowa na stronie, zobaczymy.

Serdecznie dziękuję dla mdm150 (mojego wujka), który oddał mi zbędna kamerkę IP, mało tego naprawił ją, gdyż była zablokowana/uszkodzona.

(dla niewtajemniczonych, ta kamera to kenik ec-162d)
Załączniki
IMG-20240413-WA0037.jpeg
IMG-20240413-WA0037.jpeg (810.85 KiB) Przejrzano 305 razy
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2024, 23:50 przez Stasieusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Stasieusz » 14 kwie 2024, 11:38

Witam!
[...]
A jak chcesz się pobawić elektroniką, to sobie kup któryś z zestawów FORBOT, gdzie od razu masz książeczkę i link do materiałów online.
https://botland.com.pl/zestawy-i-kursy- ... 42882.html
https://botland.com.pl/500-kursy-elektroniki
Coś sobie kup z tego i się poucz, bo to ciekawe zajęcie.
Jakbyś chciał, to opłać mi koszt wysyłki Paczkomatem a Ci dam dużo elementów na start, bo nie wszystko "przejem" w życiu.....chciałbyś?
Dostałbyś fajne rzeczy, którymi byś się poduczył.
Jakbyś się zdecydował, to wbijaj na priv, płacisz mi 17zł i wysyłam Ci paczkę, w której byś dostał lepsze "fanty" niż w podlinkowanych zestawach, LED-ów byś dostał sporo, nowych i fajnych wylutów.
Zestawy widziałem kiedyś, głównie kupuję elektronikę na Kamami.pl czy jakoś tak. Dziękuję Ci za twoją propozycję, obecnie nie mam jak tego zamówić. Jakieś rzeczy znoszę do domu, chociażby kamera ip pokazana wyżej. Kiedyś na pewno kupię od Ciebie ten zestaw :D.

Udało mi się połączyć tą kamerkę z telefonem. Producenta aplikacja jest do bani, chociaż co się dziwić. Kamera z roku bodajże 2014, więc nic dziwnego. Zadziała dopiero z aplikacją UniCam, wykryła kamerkę nawet automatycznie. Na komputerze panel pokazał się dopiero na IE, może też niby działać na Chrome, ale na chromebooku mi nie działało. Zapewne brak wtyczki.

Sama kamerka robi takie zdjęcia:
Załączniki
IMG_20240414_113411.jpg
IMG_20240414_113411.jpg (395.64 KiB) Przejrzano 282 razy
IMG_20240414_113322.jpg
IMG_20240414_113322.jpg (350.5 KiB) Przejrzano 282 razy
IMG_20240414_113307.jpg
IMG_20240414_113307.jpg (238.27 KiB) Przejrzano 282 razy
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Stasieusz » 15 kwie 2024, 08:52

Może ktoś się pochwali czy był na iluminacjach i jakie ma odczucia? :D Może ma ktoś jakąś sugestię? Będzie mi miło :D.
Obrazek
Obrazek

Altair
Posty: 130
Rejestracja: 15 sie 2023, 14:44

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Altair » 16 kwie 2024, 10:38

Nie śledziłem ostatnio Iluminacji, ale czy ktoś korzysta z Firefoxa i pojawia mu się wideo na stronie?

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Iluminacje24 - temat główny

Post autor: Stasieusz » 16 kwie 2024, 11:48

Altair pisze:
16 kwie 2024, 10:38
Nie śledziłem ostatnio Iluminacji, ale czy ktoś korzysta z Firefoxa i pojawia mu się wideo na stronie?
Ja korzystam na kompie i się pokazuje. Jeżeli masz taki problem, to zmienimy FB na YT. Z kamer IP (poza moją, no chyba że rozszyfruję FTP) będą co 5-10s lecieć zdjęcia na FTP i będą się zmieniać automatycznie. Ogólnie to zapraszam na GG (wyślę na priv) rozwiązać ten problem, gdyż komunikacja przez forum jest trochę problematyczna do takich rzeczy.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ