Żarówki Stasieusza

Każdy czasem ma ochotę pogadać o czymś innym niż komputery. Stąd też powstało to forum.
Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Żarówki Stasieusza

Post autor: Stasieusz » 10 gru 2023, 18:47

Ostatnio w moim mieście zaczęła się lawinowa wymiana starych sodówek i rtęciówek. Aktualnie z czego co się orientuję, to nie ma już tam żadnej sodówki (jedna jest, ale nieczynna), a z rtęciówek to jedna oprawa została, mam nawet jej fotkę i wciąż jest czynna:

https://www.gg.pl/dysk/2xytM2FDmcjD2hyt ... 025697.jpg
Tę oprawę znam od małego dziecka :).

Oczywiście tamte oprawy zostały wymienione na LEDy, które okazały się badziewiem :roll:. Oprawy te są prawdopodobnie produkcji Philipsa. Jedna po tygodniu od montażu uszkodziła się. Uszkodzenie polegało na tym, że oprawa migała. Kilka dni później już w ogóle nie świeciła. Ostatnio ją wymienili, albo naprawili, bo już działała. Mój wujek nagrał tą oprawę, zaraz pod linkuję filmik:

https://youtu.be/z0GSZ48Y-cg?si=xS13qa9JYzUHwGZ9
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 255
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Żarówki Stasieusza

Post autor: shesellsseashells » 11 gru 2023, 10:10

Stasieusz pisze:
10 gru 2023, 18:47
Oczywiście tamte oprawy zostały wymienione na LEDy, które okazały się badziewiem :roll:. Oprawy te są prawdopodobnie produkcji Philipsa. Jedna po tygodniu od montażu uszkodziła się. Uszkodzenie polegało na tym, że oprawa migała. Kilka dni później już w ogóle nie świeciła. Ostatnio ją wymienili, albo naprawili, bo już działała. Mój wujek nagrał tą oprawę, zaraz pod linkuję filmik:

https://youtu.be/z0GSZ48Y-cg?si=xS13qa9JYzUHwGZ9
w mojej wiosze wymienili sodówki na LED jakoś latem lub wiosną 2022 i przy okazji zrobili dłuższy pręt bo wcześniej oświetlało to tylko rów i skrawek drogi a teraz świeci to tak, że cała droga jest oświetlona i pół podwórka u mnie jak i u sąsiada na przeciwko.
Jedyne co zauważyłem, że jakby miasto teraz jest bardziej oszczędne w załączaniu tego? Kiedyś jak był już zmrok około 15:30-16:00 to włączali zimą. Teraz dopiero punkt 17:00 się to włącza.
I'm living in a world you designed
I’m never gonna change my mind
You’re counting on a shift in disguise
I’m caught up in a world of lies

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Żarówki Stasieusza

Post autor: Stasieusz » 11 gru 2023, 11:45

shesellsseashells pisze:
11 gru 2023, 10:10
Stasieusz pisze:
10 gru 2023, 18:47
Oczywiście tamte oprawy zostały wymienione na LEDy, które okazały się badziewiem :roll:. Oprawy te są prawdopodobnie produkcji Philipsa. Jedna po tygodniu od montażu uszkodziła się. Uszkodzenie polegało na tym, że oprawa migała. Kilka dni później już w ogóle nie świeciła. Ostatnio ją wymienili, albo naprawili, bo już działała. Mój wujek nagrał tą oprawę, zaraz pod linkuję filmik:

https://youtu.be/z0GSZ48Y-cg?si=xS13qa9JYzUHwGZ9
w mojej wiosze wymienili sodówki na LED jakoś latem lub wiosną 2022 i przy okazji zrobili dłuższy pręt bo wcześniej oświetlało to tylko rów i skrawek drogi a teraz świeci to tak, że cała droga jest oświetlona i pół podwórka u mnie jak i u sąsiada na przeciwko.
Jedyne co zauważyłem, że jakby miasto teraz jest bardziej oszczędne w załączaniu tego? Kiedyś jak był już zmrok około 15:30-16:00 to włączali zimą. Teraz dopiero punkt 17:00 się to włącza.
U mnie na wsi załącza się to ok. 15:30, a w mieście to nie wiem, bo nie przebywam tam jakoś często. Z czego co wyczytałem, to LEDy w mieście świecą się do północy o jakiejś tam mocy, a po północy to o mniejszej mocy. Mogę pod linkować artykuł.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Żarówki Stasieusza

Post autor: Stasieusz » 16 gru 2023, 11:49

Chciałbym zaprezentować nasz projekt, który umożliwia oglądanie przygotowanych przez nas Iluminacji Świątecznych za pomocą kamer. Jest to stronka napisana w moim języku programowania CPL, który bazuje na HTMLu 8-). Na tej stronce są udostępnione obrazy z kamer danych iluminacji. Projekt rozwijam z wujkiem :). Prawdopodobnie dzisiaj wystartuje jego Tuja, poinformuję w tym temacie jak to będzie wyglądać. Moja choinka wystartuje 24 grudnia o godz. 15:30. Adres to http://www.tugal.prv.pl/iluminacje24/. Zapraszamy! :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Żarówki Stasieusza

Post autor: Stasieusz » 16 gru 2023, 21:12

Stasieusz pisze:
16 gru 2023, 11:49
Projekt rozwijam z wujkiem :). Prawdopodobnie dzisiaj wystartuje jego Tuja, poinformuję w tym temacie jak to będzie wyglądać.
Tuja niestety dzisiaj nie wystartowała z braku czasu i trudności, które wystąpiły. Tuja będzie pierwszym i ostatnim elementem na naszej stronie, a także w ogóle oświetlonym lampkami. Ta tuja rośnie bardzo szybko, przez co wieszanie lampek jest coraz bardziej trudniejsze. W przyszłym roku prawdopodobnie oświetlimy słup na działce mojego wujka. Ten przynajmniej nie rośnie :lol:. Z kamerą pojawiły się takie mankamenty: tego wieczoru przyszedłem do wujka ogarnąć kamerę, żeby poprostu była sobie, a tuje oświetli się kiedy będzie czas. Laptop, który miał robić za serwer streamujący nie chciał zbootować ani z płyty, ani z pendrive'a. Postanowiliśmy więc wziąć inny laptop z zainstalowanym systemem, ale gdy podłączyliśmy go do zasilania, kabel był za krótki, żeby postawić go w takim miejscu, gdzie kabel od kamery będzie dostępny. Zrezygnowaliśmy, a że kabel od zasilacza leżał na szafce, spadła świetlówka kompaktowa i oczywiście się zbiła :cry:. DLACZEGO NIE LED :?: PRZECIEŻ ICH TYLE BYŁO... Przynajmniej elektronika z świetlówki została ;). No niestety, trzeba jeszcze poczekać :(. Postaram się coś szybciej udostępnić. Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 255
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Żarówki Stasieusza

Post autor: shesellsseashells » 16 gru 2023, 23:24

Stasieusz pisze:
16 gru 2023, 11:49
Chciałbym zaprezentować nasz projekt, który umożliwia oglądanie przygotowanych przez nas Iluminacji Świątecznych za pomocą kamer. Jest to stronka napisana w moim języku programowania CPL, który bazuje na HTMLu 8-). Na tej stronce są udostępnione obrazy z kamer danych iluminacji. Projekt rozwijam z wujkiem :). Prawdopodobnie dzisiaj wystartuje jego Tuja, poinformuję w tym temacie jak to będzie wyglądać. Moja choinka wystartuje 24 grudnia o godz. 15:30. Adres to http://www.tugal.prv.pl/iluminacje24/. Zapraszamy! :)
Podziwiam zajawkę. Mam nadzieję, że na następny raz uda się wam uruchomić strumień. :D
I'm living in a world you designed
I’m never gonna change my mind
You’re counting on a shift in disguise
I’m caught up in a world of lies

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Żarówki Stasieusza

Post autor: Stasieusz » 17 gru 2023, 00:34

shesellsseashells pisze:
16 gru 2023, 23:24
Stasieusz pisze:
16 gru 2023, 11:49
Chciałbym zaprezentować nasz projekt, który umożliwia oglądanie przygotowanych przez nas Iluminacji Świątecznych za pomocą kamer. Jest to stronka napisana w moim języku programowania CPL, który bazuje na HTMLu 8-). Na tej stronce są udostępnione obrazy z kamer danych iluminacji. Projekt rozwijam z wujkiem :). Prawdopodobnie dzisiaj wystartuje jego Tuja, poinformuję w tym temacie jak to będzie wyglądać. Moja choinka wystartuje 24 grudnia o godz. 15:30. Adres to http://www.tugal.prv.pl/iluminacje24/. Zapraszamy! :)
Podziwiam zajawkę. Mam nadzieję, że na następny raz uda się wam uruchomić strumień. :D
Dzięki :). Przynajmniej ktoś docenia naszą pracę ;). Musieliśmy oddać za nią życie jednej świetlówki :lol:. W tym roku uruchomimy jeszcze iluminacje, moją 24 Grudnia, a wujka to nie wiem, zobaczymy :). Musi sobie założyć konto tutaj :).
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Żarówki Stasieusza

Post autor: Stasieusz » 18 gru 2023, 19:40

Już mam stroik, więc od jutra startujemy! Moja choinka zostanie uruchomiona 24 grudnia, a wujka zobaczymy, ponieważ może być to tuja, albo coś innego :). Zobaczymy :).
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Żarówki Stasieusza

Post autor: Stasieusz » 19 gru 2023, 16:00

Za chwilę uruchamiam stroik! ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Żarówki Stasieusza

Post autor: Stasieusz » 22 gru 2023, 16:04

Obecnie streamuję z lepszego łącza. Jak wrażenia z oglądania iluminacji? ;)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ