Brakujące programy w moim repo

Forum obejmujące tematy systemów operacyjnych oraz wszelakiego, ciekawego oprogramowania.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1002
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Brakujące programy w moim repo

Post autor: Piteusz » 06 kwie 2024, 18:18

Siema szefowie!!!!!

Chciałbym uzupełnić oprogramowanie na mojej stronie. Nowe przeglądarki na stare systemy, brakujące waszym zdaniem oprogramowanie i ogólnie inne ciekawostki. Mamy dużo miejsca, warto by było coś powrzucać :D.

Na pewno poszukuję porad w sprawie nowoczesnych przeglądarek na XP. Być może warto by było zrobić kategorię pod W7, bo coraz więcej brakuje softu na niego.

Tylko bez piracenia - bez podsyłania linków do Photoshopów czy Office.

Liczę na waszą pomoc, bo niestety wypadłem z obiegu ostatnio troszku. :(

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 619
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Brakujące programy w moim repo

Post autor: xp234 » 06 kwie 2024, 18:32

Piteusz pisze:
06 kwie 2024, 18:18
Siema szefowie!!!!!

Chciałbym uzupełnić oprogramowanie na mojej stronie. Nowe przeglądarki na stare systemy, brakujące waszym zdaniem oprogramowanie i ogólnie inne ciekawostki. Mamy dużo miejsca, warto by było coś powrzucać :D.

Na pewno poszukuję porad w sprawie nowoczesnych przeglądarek na XP. Być może warto by było zrobić kategorię pod W7, bo coraz więcej brakuje softu na niego.

Tylko bez piracenia - bez podsyłania linków do Photoshopów czy Office.

Liczę na waszą pomoc, bo niestety wypadłem z obiegu ostatnio troszku. :(
Ja tutaj dodam taką skromną listę:
MyPal68, Supermium, LibreOffice 5.4.7.2, IrfanView 4.62 (warto je dodać z pluginami dodającymi obsługę paru dodatkowych formatów), ISO Workshop 3.1, CPU-Z 1.55, Adobe Reader 8, Virtual CloneDrive 5.5.2.0, Core Temp 1.17.1, K-Lite Codec Pack 9.9.5 Full, MiniTool Partition Wizard (Free Edition) 9.1, HWiNFO32 4.20, Notepad++ 7.9.2, PDF995 1.0, HWMonitor 1.52.0, Virtual Floppy Drive 2.1, Everything 1.4.1.1024.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Dell C640, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Brakujące programy w moim repo

Post autor: Stasieusz » 06 kwie 2024, 21:42

Do muzyki polecam AIMP 3 (teoretycznie wersja 5.10 powinna zatrybić pod XP), przeglądarki to Firefox 52.9.0esr i Seamonkey, FastStone image viewer, inne wersje GG, program do rzutnika TUGAL, to teoretycznie działa nawet na tosterze, tylko nie wiem czy to ma rację bytu na twojej stronie, możesz z mojej to pobrać, PUTTY, może WinRAR free edyszyn? O ile to nie piracenie oczywiście :P.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
SpartaRemixer
Posty: 174
Rejestracja: 06 sty 2019, 20:30
Lokalizacja: Co to? Windows 10?

Re: Brakujące programy w moim repo

Post autor: SpartaRemixer » 08 kwie 2024, 23:15

Piteusz pisze:
06 kwie 2024, 18:18
Siema szefowie!!!!!

Chciałbym uzupełnić oprogramowanie na mojej stronie. Nowe przeglądarki na stare systemy, brakujące waszym zdaniem oprogramowanie i ogólnie inne ciekawostki. Mamy dużo miejsca, warto by było coś powrzucać :D.

Na pewno poszukuję porad w sprawie nowoczesnych przeglądarek na XP. Być może warto by było zrobić kategorię pod W7, bo coraz więcej brakuje softu na niego.

Tylko bez piracenia - bez podsyłania linków do Photoshopów czy Office.

Liczę na waszą pomoc, bo niestety wypadłem z obiegu ostatnio troszku. :(
Pod Windows 7 przydałyby się ostatnie ostatnie wersje Chrome-a oraz Firefoxa, ale nie wiem czy w tych czasach oni robią instalki offline do ich przeglądarek żeby można było sobie takie coś hostować dla ludzi którzy by chcieli takie rzeczy sobie zainstalować.

Handbrake (Taki program do konwertowania filmików) wedle ich dokumentacji ostatnią wersję pod Windows 7 dali 1.3.3, więc to też można tam dać.

Ostatnia wersja Java-y też byłaby dobrą rzeczą, ale póki co chyba nie ma tej ostatecznej wersji tego do Windowsa 7 per se.

Aktualnie ciężko powiedzieć kiedy i które programy skończą wsparcie, gdyż jeśli się orientuję, to np. WinRARy czy inne 7-Zipy nadal jako tako wspierają ten system.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I have some PCs in my collection. Most of them are the cool ones.

Monika z DDLC jest super!

ODPOWIEDZ