Athlon 64 - Nowy Zasilacz, a Starsze Dyski IDE

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
SpartaRemixer
Posty: 173
Rejestracja: 06 sty 2019, 20:30
Lokalizacja: Co to? Windows 10?

Athlon 64 - Nowy Zasilacz, a Starsze Dyski IDE

Post autor: SpartaRemixer » 13 lis 2022, 22:20

Witam.

Planuję w przyszłym roku złożyć sobie "Retro" Maszynkę pod Athlona 64 (Bez X2). Jednakże ja mam kilka wątpliwości, co do wsparcia dysków na Interfejs IDE pod Zasilacze, które działają pod nowszymi specyfikacjami (Czy ogólnie zasilacze nowszej generacji, niż te, które działają OOTB dla Pentiuma III/Athlona XP) i dlatego mam dwa pytania:

1. Czy IDE Mode ustawiony w BIOSie (Z Dyskiem SATA, w tym przypadku) działa dosyć bezproblemowo, czy bym miał problemy jakby dla zabawy chciał sobie zainstalować przykładowo Windowsa 98? (Albo nawet coś jak XP, bez bawienia się w nLite i dodawanie Sterów do SATA-y i te sprawy.)

2. Czy Adaptery SATA > Molex są warte zachodu, czyli lepiej pominąć ten pomysł całkowicie? Widziałem na kilku obrazkach z innych stron, że nawet Adaptery Molex > SATA potrafiły spalić sobie te porty (Albo i dysk nawet) od tak.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I have some PCs in my collection. Most of them are the cool ones.

Monika z DDLC jest super!

Awatar użytkownika
szkodnik_silnikowy
Posty: 38
Rejestracja: 31 paź 2022, 19:34
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Athlon 64 - Nowy Zasilacz, a Starsze Dyski IDE

Post autor: szkodnik_silnikowy » 13 lis 2022, 22:26

SpartaRemixer pisze:
13 lis 2022, 22:20
Witam.

Planuję w przyszłym roku złożyć sobie "Retro" Maszynkę pod Athlona 64 (Bez X2). Jednakże ja mam kilka wątpliwości, co do wsparcia dysków na Interfejs IDE pod Zasilacze, które działają pod nowszymi specyfikacjami (Czy ogólnie zasilacze nowszej generacji, niż te, które działają OOTB dla Pentiuma III/Athlona XP) i dlatego mam dwa pytania:

1. Czy IDE Mode ustawiony w BIOSie (Z Dyskiem SATA, w tym przypadku) działa dosyć bezproblemowo, czy bym miał problemy jakby dla zabawy chciał sobie zainstalować przykładowo Windowsa 98? (Albo nawet coś jak XP, bez bawienia się w nLite i dodawanie Sterów do SATA-y i te sprawy.)

2. Czy Adaptery SATA > Molex są warte zachodu, czyli lepiej pominąć ten pomysł całkowicie? Widziałem na kilku obrazkach z innych stron, że nawet Adaptery Molex > SATA potrafiły spalić sobie te porty (Albo i dysk nawet) od tak.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
1. zależy od płyty głównej i systemu
2. technicznie patrząc molexy i zasilanie w dyskach sata jest tym samym, dobrze wykonany adapter nie powinien nic uszkodzic

ODPOWIEDZ