Grzanie kart graficznych GF2 MX 400

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Amiga
Posty: 9
Rejestracja: 02 paź 2022, 17:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Grzanie kart graficznych GF2 MX 400

Post autor: Amiga » 28 paź 2022, 20:53

Dostałem po promocji parę kart graficznych i mam takie pytanie, bo nie miałem do czynienia z tym modelem, a mianowicie GeForce 2 MX/ MX400 są to karty z samym radiatorem bez wentylatora.

Po paru minutach od włączenia systemu sprawdzam palcami na radiatorze oraz od spodu karty, czy i jak się grzeje.
- ano grzeje się i to dość mocno, że dłużej ręki nie utrzyma w tej pozycji

Pasty na wszystkich kartach - 4szt. wyczyszczone ze starych i położona nowa pasta.

Proszę mi powiedzieć, czy to normalne na takich kartach pasywnych, czy należy się niepokoić tym stanem rzeczy? :)

EDIT:
- chyba, że problem leży po stronie pasty? Może na takie karty używać jakiś innych, bo użyłem MX4 Arctic

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Grzanie kart graficznych GF2 MX 400

Post autor: Piteusz » 29 paź 2022, 09:16

Trzeba mieć na uwadze to, że pasta nie chłodzi, pasta pomaga odprowadzać ciepło na radiator. Im więcej ciepła na radiatorze, tym lepiej. Jeżeli spód nie pozostawia wypalonego śladu na palcu po dotknięciu - karta jest w normie :D. Od spodu może się troszkę grzać, ale nie powinno być cieplejsze niż radiator.

Amiga
Posty: 9
Rejestracja: 02 paź 2022, 17:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Grzanie kart graficznych GF2 MX 400

Post autor: Amiga » 29 paź 2022, 09:31

Dzięki wielkie za informację :)

Człowiek postanowił parę tygodni temu wejść w tematykę retro i się zderza z takimi rzeczami, że dawniej za dzieciaka posiadając Pentium 90 nie zwracał uwagi tylko grał, a nie grzebał po obudowie :P jakby wtedy paluszki sparzył to by człowiek pamiętał, że to normalne :D

Pozdrawiam i spokojnego dnia życzę.

ODPOWIEDZ