SoundBlaster 5.1 Live ver. 0220 (nie działają sterowniki)

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Amiga
Posty: 9
Rejestracja: 02 paź 2022, 17:18
Lokalizacja: Podkarpacie

SoundBlaster 5.1 Live ver. 0220 (nie działają sterowniki)

Post autor: Amiga » 14 paź 2022, 20:39

Panowie na moje chyba nieszczęście w moje ręce wpadła wer. 0220 (jak się nie mylę OEM z DELL) szukam sterowników pod Win XP parę udało mi się ściągnąć, ale za każdym razem kończy się komunikatem, że nie widzi karty, a potem przerywa instalację. Sama karta po wpięciu została wykrywa przez Win XP, ale przypisało podstawowy sterownik do karty, a chciałem zaaplikować normalny dla SB Live 5.1.

Da się to jakoś rozwiązać, czy szukać innej wersji karty, aby nie było takich problemów pod Win XP, Win 98.

Awatar użytkownika
CycuPL
Posty: 410
Rejestracja: 27 kwie 2019, 00:33
Lokalizacja: Anywhere City

Re: SoundBlaster 5.1 Live ver. 0220 (nie działają sterowniki)

Post autor: CycuPL » 15 paź 2022, 00:02

Amiga pisze:
14 paź 2022, 20:39
szukam sterowników pod Win XP parę udało mi się ściągnąć, ale za każdym razem kończy się komunikatem, że nie widzi karty, a potem przerywa instalację
Standard w SB0220 przy próbie użycia niededykowanego temu modelowi sterownika. Karty niby takie same, ale jednak są pewne różnice i dlatego instalator twierdzi, że nie ma karty w PC.

http://vogonsdrivers.com/getfile.php?fi ... tate=45,38
Sterowniki do SB0220 - powinny działać pod Windowsem 98, sam zresztą kiedyś ich użyłem. Na tej stronie jest też link do strony Creative, gdzie wg. informacji powinny być sterowniki do SB0220 pod Windowsa XP (i do 2000 zresztą także).

https://www.philscomputerlab.com/sound- ... -live.html
Tutaj z kolei znajdują się m.in. sterowniki do SB Audigy 2 ZS, które wg. info na stronie, rzekomo działają także z SB Live! oraz wersjami OEM tych kart. Piszę "rzekomo" bo ich akurat nie testowałem.

A jeśli chodzi o inne wersje karty - w przypadku SB Live! 5.1 zostają modele SB0100 i SB0060. Jest jeszcze model SB0200, ale podobnie jak SB0220, tak i on jest OEM-em od Della.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ