Biblioteka taśmowa Quantum Scalar i500 - brakujące terminatory

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
Piotr86PL
Posty: 43
Rejestracja: 20 wrz 2020, 18:17
Lokalizacja: SYS:

Biblioteka taśmowa Quantum Scalar i500 - brakujące terminatory

Post autor: Piotr86PL » 10 cze 2022, 20:43

Dzień dobry!

Dostałem zadanie od nauczyciela aby zająć się uruchomieniem biblioteki Scalar i500 - model ten występuje pod marką Adic oraz Qunatum. Doszedłem również do tego, że identyczne bebechy ma Dell PowerVault ML6000. Niestety bibliotekę nie dam rady uruchomić bez terminatorów oraz odpowiedniego przewodu. W szkole jest dwumodułowa wersja. Ale sukcesem będzie uruchomienie tylko jednego modułu. Do spięcia modułów ze sobą wymagany jest odpowiedni kabelek. Bardzo podobny do tych z rodziny DSUB. Jednak niezależnie czy jest to kilka modułów czy tylko jeden. Zakończyć je trzeba terminatorami (o numerze 3-01854-02). A nie mam ani terminatorów ani przewodów. Stąd moje pytanie. Może ktoś ma gdzieś dostęp do tej biblioteki i mógłby poświęcić chwilkę czasu aby rozebrać terminatory, porobić zdjęcia a także sprawdzić multimeterem połączenia pinów w przewodach? Szukałem po internecie schematów, zarówno kabli jak i terminatorów i nie mogłem znaleźć. A ceny nowych elementów są zbyt powalające. Załączam zdjęcie biblioteki [te pudło niżej - to wyżej to jakiś serwer] (wersja Quantum oraz Dellowska są identyczne).

Z góry dziękuję za pomoc!
IMG_20220606_074839.jpg
IMG_20220606_074839.jpg (2.41 MiB) Przejrzano 8833 razy

ODPOWIEDZ