Jak magazynujecie stare komputery?

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Jak magazynujecie stare komputery?

Post autor: Piteusz » 23 lut 2022, 08:02

Często się pojawia u mnie problem z tym, gdzie postawić dany komputer i jak sprawić, by się dało przejść. Mam całe szczęście farta i wracając do domu rodzinnego z powodu pandemii - udało mi się przygotować jeden oddzielny pokój na kręcenie filmów i trzymanie sprzętu. Jednakże i on powoli staje się przepełniony.

Jak magazynujecie sprzęt? Macie wszystko posegregowane? Czy poustawiane wszystko wg. kolejności pseudolosowej? Czy kiedyś powiedzieliście "stop" i przestaliście przyjmować lub kupować kolejne komputery?

Awatar użytkownika
knuxify
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2021, 22:02
Kontakt:

Re: Jak magazynuje cię stare komputery?

Post autor: knuxify » 23 lut 2022, 08:19

U mnie wszystko mieści się na półkach w szafce :D Chociaż zrobiłem niedawno małe przemeblowanie, gdyż jedna z półek jest przeznaczona na moje serwery, a rozstawiłem się tam z kilkoma zewnętrznymi dyskami itp, więc mniej uzywane maszyny poszły siedzieć do szafy.

Mój sekret? Kolekcjonuję tylko laptopy :P

Obrazek

Obrazek

(chociaż mam koło szafki miejsce, gdzie mógłbym upchać jakiegoś fajnego desktopa... może kiedyś...)
„zepsuło mi się pokrętło do grzejnika i jest mi za gorąco”

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 615
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Jak magazynuje cię stare komputery?

Post autor: xp234 » 23 lut 2022, 20:16

knuxify pisze:
23 lut 2022, 08:19
Mój sekret? Kolekcjonuję tylko laptopy :P
Ja tak samo bo nie mam żadnego monitora a tym bardziej miejsca na trzymanie w pokoju wielkiej stacjonarki (nie mówię już o reszcie potrzebnych rzeczy, nawet potem nie chciałoby mi się tego podłączać na chwilę), u mnie wszystkie się mieszczą a są to Toshiba 500CS, Evo N400c, Eee PC 1001PQ i Eee PC 1005HA, walają mi się jeszcze pozostałości Evo N610c który ma zmasakrowane gniazdo zasilania i strasznie zaoraną obudowę, chyba ktoś tam przede mną grzebał kiedyś ale to nie problem bo 1005HA do aplikacji pod XP jest idealny jak dla mnie.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
CycuPL
Posty: 410
Rejestracja: 27 kwie 2019, 00:33
Lokalizacja: Anywhere City

Re: Jak magazynuje cię stare komputery?

Post autor: CycuPL » 23 lut 2022, 21:47

Ograniczając się do jednego słowa: burdel. Trza w końcu zrobić z tym porządek konkretnie...
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Jak magazynuje cię stare komputery?

Post autor: Piteusz » 26 lut 2022, 11:22

knuxify pisze:
23 lut 2022, 08:19
U mnie wszystko mieści się na półkach w szafce :D Chociaż zrobiłem niedawno małe przemeblowanie, gdyż jedna z półek jest przeznaczona na moje serwery, a rozstawiłem się tam z kilkoma zewnętrznymi dyskami itp, więc mniej uzywane maszyny poszły siedzieć do szafy.

Mój sekret? Kolekcjonuję tylko laptopy :P

(...)
Kurde, to jest sprytne w sumie. Sam osobiście trzymam to w jednym pokoju, lecz myślę, co by się stało z takimi komputerami, jakby stały one jedne na drugim - byłoby wtedy więcej miejsca. Ale nie wiem, jak z wytrzymałością. Stare obudowy na pewno by przeżyły :D

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak magazynuje cię stare komputery?

Post autor: Dariusz 64 » 27 lut 2022, 15:36

CycuPL pisze:
23 lut 2022, 21:47
Ograniczając się do jednego słowa: burdel. Trza w końcu zrobić z tym porządek konkretnie...
Mam przeznaczony na swoje hobby prawie cały pokój .Nakupiłem i postawiłem regałów (takich składanych ,bardziej technicznych) i jakiś czas było cacy i porządeczek , ale kompów i reszty podzespołów ciągle przybywało i przybywało i jak pisze Kolega "Cycu" . "Ograniczając się do jednego słowa: burdel. Trza w końcu zrobić z tym porządek konkretnie..."

sofix111
Posty: 66
Rejestracja: 07 sty 2021, 22:10

Re: Jak magazynuje cię stare komputery?

Post autor: sofix111 » 13 mar 2022, 17:26

Ja już nie mieściłem w domu , więc zacząłęm je nosić do biura :) W domu Aktualnie 7 stacjonarek i 2 laptopy ale wyniosę 3 do biura , gdzie mam już 4 następne ...ogólnie duble trzeba będzie powystawiać ale jak narazie zaczęła się wiosna i motocykle więc do jesieni pewnie nie wiele się zmieni ...zawsze jeszcze garaż zostaje :)

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 245
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Jak magazynujecie stare komputery?

Post autor: shesellsseashells » 06 maja 2022, 21:57

Laptopy trzymam normalnie w szafce. Te 15 calowe sprawiają czasem problemy, ale generalnie da się je schować w jedno miejsce. Desktopy natomiast polecam chować po kątach. Za meblościanką mam wystarczająco miejsca by mostawić stojąco dwa desktopy i może jeszcze jeden leżąco. Poza tym mogę trzymać je horyzontalnie pod stołem w szeregu, wejdą w ten sposób też jakoś trzy komputery... Pod łóżkiem może? Za łóżkiem w kolejnym kącie? Na strych z tym. :lol:
Przy większej ilości sprzętu polecam mieć po prostu dedykowany pokój na to wszystko. Jakieś 15m2 będzie idealne, szczególnie pod osobne stanowisko, gdzie można łatwo podłączyć dowolny PC (jeszcze jak monitor ma VGA, DVI, HDMI <3), fajnie mieć takie coś.
Przy małych zasobach - tylko laptopy i ewentualnie już mniejsze obudowy, choć monitor i klawiatura z myszką nadal swoje zajmują, więc... Duża obudowa też raczej się zmieści, nie?

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 82
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Jak magazynujecie stare komputery?

Post autor: Kuba83 » 29 lip 2022, 21:55

Witam!
Ja zaczynam dopiero a już jest problem z miejscem, z powodu zbierania innych gratów.
Mam obecnie:
Główny PC z Ryzen 5 2600 i RTX 2060 6GB
Fujitsu-Siemens Scenic L
Fujitsu- Siemens Esprimo P 5720
Dell Optiplex 170L
Wincor-Nixdorf Beetle M II Plus
Digi PoS Retail Core
Jakiś składak na Athlonie 64 X2
Fujitsu- Siemens Futro S400
Terminal Dell WYSE, oczywiście przerobiony na XP :lol:
Drugi terminal, który robi za NAS-a
Lenovo ThinkCentre m72(ten malutki mini PC)
Laptopy:
ThinkPad T430(użytkowy)
ThinkPad R40e(ostatni zakup, już hula na XP, jutro dostanie normalną klawiaturę, bo ma niemiecką
Compaq Armada 1500c(retro pełną gębą 8-) )
Jakiś szajs w stylu Chromebooka i całkiem do luftu :evil:
Trzy monitory LCD na jednym biurku
LCD 22" na warsztacie
CRT 17" LG F700B na kolejnym biurku
Kolejny LCD w starym domu(za dużo już ich jest)
Pełno klawiatur, myszek PS/2 i USB, padów, joystick, części i kabli całe kartony.
I to jest początek, zacząłem w październiku 2021 i dopiero się "rozkręcam", ostatnio 2 POS-y i ThinkPad R40e przybyły.
Robię modernizację całego poddasza, sprzątam stary dom żeby część innych gratów wynieść.
Łykam wszystko co popadnie, nawet taśmy IDE i stare dyski....ojciec się wścieka a ja nie ustępuję, prędzej w Lotto "szóstkę" trafię niż przestanę zbierać i naprawiać.

Logacz
Posty: 12
Rejestracja: 03 wrz 2018, 20:03

Re: Jak magazynujecie stare komputery?

Post autor: Logacz » 05 lis 2022, 09:50

Mam łącznie 10 pctów. Więcej nie składam bo brakuje miejsca.Ostatnio sprzedałem jednego właśnie z braku miejsca. Trochę mi szkoda,ale trzeba z tym zrobić porządek. U was tylko przybywa pc czy sprzedajecie też ? :D

ODPOWIEDZ