Do czego to służy? - Matrox 968-03

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
ClubRocker
Posty: 86
Rejestracja: 30 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: In the middle of nowhere
Kontakt:

Do czego to służy? - Matrox 968-03

Post autor: ClubRocker » 09 kwie 2019, 20:14

Od czasu kiedy posiadam mojego Powermaca G4 zastanawiało mnie co za karta tam siedzi dodatkowo, czyżby jakaś dodatkowa grafika lub akcelereator 3D? Jednak żadnego obrazu nie pokazuje gdy sie podepnie monitor do niej. Poprzedni właściciel wspominał że wcześniej komputer produkował materiały dla niemieckiej telewizji, może jakaś karta przechwytująca, ale mająca jakieś dodatkowe złącze? Stwierdziłem że na cholere mi to wiec ją wypiąłem i odłożyłem grzecznie, aż do dziś. Robiąc focia starych kart graficznych przykuła moją uwagę ponownie, dlatego pisze o niej tutaj, gdyż może wy forumowicze bedziecie może mieli lepszy jakiś pomysł "Do czego to służy?". ;)

Obrazek

Obrazek
The answer is always:

IDK : - (

TechPolIT
Posty: 28
Rejestracja: 29 wrz 2018, 14:08
Kontakt:

Re: Do czego to służy? - Matrox 968-03

Post autor: TechPolIT » 13 kwie 2019, 08:55

Matrox to  kanadyjska firma dostarczająca sprzęt i rozwiązania do obsługi grafiki (w tym karty graficzne i chipsety), edycji wideo oraz przetwarzania obrazów. Firma znana jest głównie z produkcji kart graficznych przez oddział firmy Matrox Graphics Inc. zwanym MGA.(źródło-Wikipedia)
Więc może akcelerator a'la 3DFX VooDoo.
Sprawdź czy masz Sawtooth czy Yikes PowerMaca.
Niestety nie mam żadnego Maćka, więc za dużo nie wiem


Wysłane z mojego View przy użyciu Tapatalka

Discord:Anna Włodzimierska#9577
GG:69022599
NicoNico:idk
XMPP: lengjing@xmpp.jp

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1002
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Do czego to służy? - Matrox 968-03

Post autor: Piteusz » 13 kwie 2019, 11:39

To fakt - jest to, z tego, co czytam - profesjonalny akcelerator do obróbki wideo. No to teraz odpalaj tego Final Cut Pro i jedziesz z trzaskaniem filmów na 400mhz :D

ClubRocker
Posty: 86
Rejestracja: 30 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: In the middle of nowhere
Kontakt:

Re: Do czego to służy? - Matrox 968-03

Post autor: ClubRocker » 15 kwie 2019, 21:57

W moim wypadku aż 450 MHz :lol: teraz tylko Final cuta starego ogarnąć i montować filmiki na YT. Dziękuję za rozwiązanie zagadki, Temat do zamknięcia
The answer is always:

IDK : - (

Zablokowany