Latitude D630

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
Pieseu
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwie 2019, 19:46
Lokalizacja: Psia buda

Latitude D630

Post autor: Pieseu » 07 kwie 2019, 20:20

Hej!
Mam problem z laptopem Della Latitude D630. Problem polega na tym, że chciałem ten laptop wykorzystać głównie do pracy biurowej etc. Preferuję pracę na Linuxie, jednak każde jedno distro jakiego próbowałem działa CHOLERNIE wolno. Tj, sam system śmiga, tylko że uruchamia się po 10 minut...
Przy bootowaniu zawsze wywala taki bład "drm atomic helper wait for dependencies". Próbowałem jakiś solucji znalezionych na forumach ale jedyne co mi się udało to go pozbyć, system bootuje się tak samo długo ;-;
Próbowałem instalacji Win7, działał szybko, choć tbh nie lubię pracować na Windowsie.
Ktoś ma jakiś pomysł co zrobić aby ten laptop w końcu dźwignął jakiegoś Linuxa?
Próbowałem Debiana, Ubuntu MATE, Minta, Elementary, Lubuntu i Bodhi. Nie chciało mi się tracić czasu na instalację Archa tylko po to by się wysypał...
Help me plox ;b

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Latitude D630

Post autor: shesellsseashells » 08 kwie 2019, 12:42

Żadne z tych dystrybucji które próbowałeś nie będą nadawały się pod ten laptop.

Ja bym spróbował na twoim miejscu Debiana z IceWM ale będąc szczery to na ten laptop Windows XP.

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Latitude D630

Post autor: Dariusz 64 » 08 kwie 2019, 22:34

koto pisze:
08 kwie 2019, 12:42
Żadne z tych dystrybucji które próbowałeś nie będą nadawały się pod ten laptop.

Ja bym spróbował na twoim miejscu Debiana z IceWM ale będąc szczery to na ten laptop Windows XP.
Co do Linuksów to się nie wypowiem bo się nie znam ,ale "koto" może mieć rację (poczytałem trochę na forach o problematycznej kompatybilności Linuksów i tego laptopa :shock: ).

Ardon
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2018, 16:31
Lokalizacja: /home/dudosek/

Re: Latitude D630

Post autor: Ardon » 09 kwie 2019, 10:04

Na twoim miejscu też bym windowsa zaisntalował mino tego, że sam mam na nim linucha. W mojej extensie linux działał z tak średnio na jeża pewnie najsłabszym ogniwem bym procesor Celeron m 540.

ODPOWIEDZ