Fujitsu Siemens Amilo pro v2030 - Wymiana procesora (Upgrade)

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Fujitsu Siemens Amilo pro v2030 - Wymiana procesora (Upgrade)

Post autor: Dariusz 64 » 20 gru 2018, 21:26

Trafił w moje ręce taki oto laptop jak w tytule ,posiada on w fabrycznej wersji procesor Celeron M 370 - 1.5 GHz ,procesor cokolwiek "cieniutki" ,postanowiłem wymienić go na Intel Pentium M , tu zaczęły się problemy ,okazało się że BIOS nie ma zaimplementowanej obsługi SpeedStep i Pentium M nie będzie pracował z pełną wydajnością . Aktualizacja BIOS-u nic nie zmieniła, producent zadbał by laptop obsługiwał wyłącznie Celerony. Jako że uparłem się na podmianę na Pentium ,po przeczytaniu kilku porad ,zakupiłem ,Pentium M 1.7 GHz - FSB koniecznie 400MHz rdzeń Dothan,wymieniłem go i ... zonk procesor w czasie startu BIOS był rozpoznawany prawidłowo ale potem pracował jako 600MHz ! Do przetaktowania i SpeedStepu użyłem programu "RM Clock" (Right Mark CPU Clock Utility) .W programie można ustawić zegar i napięcia na procesorze .Tak więc laptop pracuje stabilnie bez jakich sensacji ,nadaje się do przeglądania poczty i oglądania YouTube ,no nie na całym ekranie (nie wyrabia) .Testowany na WIN 7 (32 )
Konfiguracja :
Procesor -Pentium M 1.7 GHz
RAM -2 GB DDR2
HD -60 GB

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1002
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Fujitsu Siemens Amilo pro v2030 - Wymiana procesora (Upgrade)

Post autor: Piteusz » 21 gru 2018, 08:18

Warto też sprawdzić, czy w rzeczywistości jest szybszy niż Celeron M. Czemu? Bowiem im większe taktowanie, tym więcej odprowadzanego ciepła. Celerony z natury są przykręcone, a zarazem cichsze i mniej podatne na grzanie się. Zobacz, może ten Celeronik wcale taki zły to nie jest :D.

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Fujitsu Siemens Amilo pro v2030 - Wymiana procesora (Upgrade)

Post autor: Dariusz 64 » 21 gru 2018, 17:37

Piteusz pisze:
21 gru 2018, 08:18
Warto też sprawdzić, czy w rzeczywistości jest szybszy niż Celeron M. Czemu? Bowiem im większe taktowanie, tym więcej odprowadzanego ciepła. Celerony z natury są przykręcone, a zarazem cichsze i mniej podatne na grzanie się. Zobacz, może ten Celeronik wcale taki zły to nie jest :D.
Procesor Pentium to : Pentium M 735
Proszę zapoznać się z tym:
http://www.cpu-world.com/Compare/274/In ... _479).html
oraz z tym :
http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/C ... _479).html
Jak dla mnie wystarczy.
Dodam że mimo dosyć marnego chipsetu i bardzo ekonomicznego chłodzenia procesor w stress CPU Test osiąga temperaturę 51-53 stopnie Celsjusza,zaś w czasie normalnej pracy osiąga 40- 42 stopnie ,nie zauważyłem też zwiększenia hałaśliwości zespołu chłodzenia.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1002
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Fujitsu Siemens Amilo pro v2030 - Wymiana procesora (Upgrade)

Post autor: Piteusz » 22 gru 2018, 19:29

To zmienia postać rzeczy. Nie wiedziałem, że akurat o ten model procesora chodzi. Różnica robi wrażenie, to fakt.

Bardzo chętnie bym znalazł jakiś sposób by oglądać youtube na starych komputerach. Jakiekolwiek triki przez VLC przestały działać. Nawet trik z wymuszeniem strony mobilnej dostosowanej pod nokię n95 już przestał działać. Muszę poszukać głębiej...

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Fujitsu Siemens Amilo pro v2030 - Wymiana procesora (Upgrade)

Post autor: Dariusz 64 » 22 gru 2018, 21:36

Żeby nie było wątpliwości ,co do "prawdziwości "tego co napisałem w pierwszym poście ,na zdjęciach raporty z Everest i RMC . Uściślając nie udało mi się uruchomić żadnego procesora na szynie 533 MHz . Myślę że uruchomił bym i procesor Pentium M 765 ,ale jest praktycznie nieosiągalny ,może ktoś z forumowiczów posiada i chce się pozbyć procesorów Pentium (745 ;755 ;765 ) chętnie kupie, wymienię się ,wezmę w darze, itp... ;) .
Ps.
Małe przypomnienie ,Drogi Adminie ,może by jednak pomyśleć o aktywowaniu tego działu : http://starykomputerforum.ugu.pl/viewto ... 5&start=30
Załączniki
100_6095.JPG
100_6104.JPG
100_6106.JPG

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1002
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Fujitsu Siemens Amilo pro v2030 - Wymiana procesora (Upgrade)

Post autor: Piteusz » 24 gru 2018, 15:29

Moim zdaniem to forum bardzo dobrze spełnia tę rolę. Ponieważ zbyt wielkiego ładu nie powinno być (póki co) by była różnorodność. Dodatkowo nadal gadamy o PC, więc na temat :D. Aczkolwiek tak, jak będzie więcej osób chętnych do takiego działu (możecie się wypowiedzieć), to takie coś zrobię i przeniosę wasze tematy związane z kolekcjami.

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Fujitsu Siemens Amilo pro v2030 - Wymiana procesora (Upgrade)

Post autor: Dariusz 64 » 24 gru 2018, 19:05

Mam nadzieję że zostałem dobrze zrozumiany (Mniemam że raczej nie ) ,chodzi mi o ten dział ,tu cytat z innego postu :

Odnawiam sugestię Kolegi "pepele" w części dotyczącej :
"Dodatkowo przydałby się dział ogłoszenia - sprzedam, kupię zamienię."
Jednakowoż jeszcze jednym ,poddziałem - Oddam .
Sam mam trochę dla mnie już zbędnych "różności " którymi chętnie bym podzielił ,(wymienił) się z Forumowiczami.

elektronik70
Posty: 7
Rejestracja: 02 gru 2018, 23:38

Re: Fujitsu Siemens Amilo pro v2030 - Wymiana procesora (Upgrade)

Post autor: elektronik70 » 18 sty 2019, 18:34

Dariusz 64 pisze:
24 gru 2018, 19:05
Mam nadzieję że zostałem dobrze zrozumiany (Mniemam że raczej nie ) ,chodzi mi o ten dział ,tu cytat z innego postu :

Odnawiam sugestię Kolegi "pepele" w części dotyczącej :
"Dodatkowo przydałby się dział ogłoszenia - sprzedam, kupię zamienię."
Jednakowoż jeszcze jednym ,poddziałem - Oddam .
Sam mam trochę dla mnie już zbędnych "różności " którymi chętnie bym podzielił ,(wymienił) się z Forumowiczami.
Witam. To dobry pomysł aby stworzyć taki dział w którym osoby mając zbędne podzespoły komputerowe chciałyby się podzielić nimi z innymi osobami bądź je sprzedać w rozsądnej cenie czy też wymienić. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ