hdd 120mb 2,5"

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
barzwiszc93
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2018, 20:21

hdd 120mb 2,5"

Post autor: barzwiszc93 » 04 gru 2018, 20:35

Gdzie kupić HDD 120mb 2,5"?
Witam. Kupię HDD 2,5" 120mb, lub zbliżony. Nie mam pojęcia gdzie szukać. Ma śłużyć do thinkpada 700c. Komputer chyba nie do dostania, żeby kupić na części. Szukam na allegro, olxach ebayach i innych cuudach, ale albo nie ma, albo cena 5 stów.

Nie ma ktoś?
Bo mam taki dysk, ale musiałbym rozebrać doprowadzonego prawie do perfekcji innego thinkpada z 94 roku.

Pozdrawiam!
B.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1002
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: hdd 120mb 2,5"

Post autor: Piteusz » 05 gru 2018, 13:24

Polecałbym najbardziej szukać na Ebayu oraz allegro. Taki dysk nie jest czymś, co można od tak sobie kupić niestety :{. Jest to jakiś autorski port? Czy zwykła ATA 2,5? Bios nie ma jakichś szczególnych ograniczeń dotyczących pojemności?

barzwiszc93
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2018, 20:21

Re: hdd 120mb 2,5"

Post autor: barzwiszc93 » 07 gru 2018, 04:06

Zapoznałem się dokładniej z problemem i okazało się, że dysk nie jest ide ata. Zupełnie inne złącze. Sprawdziłem i jest to złącze ESDI. Co mogę zrobić, żeby przywrócić komputer do życia? Nie mam dysku, ani kieszeni.
Mam do niego dysk na ebay, ale duże pieniądze...

Czy są jakieś przelotki? Bo jak mam dać 300 czy 500 zł za dysk, to wolę kupić dysk ide ssd 2gb. Jedna tylko firma to robi. Czy da się przejść z tego portu na ide?

WObec komputera mam wielkie zamiary. Jest już w rozbiórce, będzie kąpiel układów elektronicznych, skłądanie od nowa itd.. Jeszcze trzeba zmienić kondensatory matrycy, ale z tym sobie poradzimy.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1002
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: hdd 120mb 2,5"

Post autor: Piteusz » 08 gru 2018, 09:29

Z tego, co widzę - istnieją konwertery z ESDI na kardy SD oraz CF. Ale są tak drogie, że aż się odechciewa. Jak również - nie ma żadnego zdjęca, co wygląda na fake. Chyba jedyną opcją jest kupienie takiego drogiego dysku. Sprawdzałem również, że Twój Thinkpad zawiera IC DRAM Card port - ale niestety również nie mogę znaleźć nic związanego z połączeniem hdd. Może da się jakoś przez serial? Kurde. Nie wiem... Jedyna opcja to autentycznie zamówić z Ebay...

ODPOWIEDZ