Pamięć do zintegrowanej karty graficznej na slot AGP ?

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Pamięć do zintegrowanej karty graficznej na slot AGP ?

Post autor: Dariusz 64 » 01 gru 2018, 19:23

Kupiłem ,taką oto płytę z procesorem Celeron 800 , (Fujitsu Siemens D1219 A10 GS1 D1219 A10 Motherboard Intel Socket 370 IDE AGP - Zdjęcie poglądowe) ,mniejsza o płytę ,ale w slocie AGP miała ,taki moduł pamięci jak poniżej na zdjęciach :shock: ,próbowałem znaleźć cokolwiek na jego temat w sieci i poległem :oops: .Rozumuję że w/w pamięć ma powiększać pamięć karty zintegrowanej ,ale karta ma przydzielone 32MB i czy moduł jest włożony czy nie żaden program diagnostyczny ,nie wykrywa zwiększenia w/w pamięci o 4MB . Reasumując czy ktoś mnie oświeci po co ,lub co daje w/w moduł w slocie AGP ? Czekam na sugestie, pomysły ...
Załączniki
62641_0.jpg
100_6042.JPG
100_6045.JPG

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1002
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Pamięć do zintegrowanej karty graficznej na slot AGP ?

Post autor: Piteusz » 05 gru 2018, 13:31

Z tego, co widzę - jest to rozszerzenie pamięci o 4MB o prędkości 133mhz. I w rzeczy samej jest to do karty graficznej zintegrowanej. Czemu w porcie AGP? Bo to port AGP - Accelerated Graphics Port. Port dedykowany do karty graficznej. Masz rzadką i mało potrzebną rzecz :D. Ale możliwe, że się przyda!

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Pamięć do zintegrowanej karty graficznej na slot AGP ?

Post autor: Dariusz 64 » 05 gru 2018, 16:20

Piteusz pisze:
05 gru 2018, 13:31
Z tego, co widzę - jest to rozszerzenie pamięci o 4MB o prędkości 133mhz. I w rzeczy samej jest to do karty graficznej zintegrowanej. Czemu w porcie AGP? Bo to port AGP - Accelerated Graphics Port. Port dedykowany do karty graficznej. Masz rzadką i mało potrzebną rzecz :D. Ale możliwe, że się przyda!
Drogi Adminie dziękuję za uświadomienie że jak wyżej ;) , (wiem co ,a zacz jest port AGP i do czego służy :lol: ) .Ale nurtuje mnie inny problem który opisałem w swoim poście powyżej , pozwolę sobie powtórzyć :
"Rozumuję że w/w pamięć ma powiększać pamięć karty zintegrowanej ,ale karta ma przydzielone 32MB i czy moduł jest włożony czy nie żaden program diagnostyczny ,nie wykrywa zwiększenia w/w pamięci o 4MB . Reasumując czy ktoś mnie oświeci po co ,lub co daje w/w moduł w slocie AGP ? Czekam na sugestie, pomysły ..."

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1002
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Pamięć do zintegrowanej karty graficznej na slot AGP ?

Post autor: Piteusz » 08 gru 2018, 09:36

W rzeczy samej o to chodzi. Skoro żaden program jej nie wykrywa, a w biosie nie można przydzielić większej ilości pamięci lub uruchomić tej karty - prawdopodobnie ktoś włożył ją do tej płyty głównej jako bajer. Dlatego też mówię, że jest to rzadka i niepotrzebna rzecz. Z góry zakładam, że sprawdziłeś Bios od początku do końca :D. Tę kwestię AGP bardziej wytłumaczyłem potomnym :)

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Pamięć do zintegrowanej karty graficznej na slot AGP ?

Post autor: Dariusz 64 » 18 mar 2019, 14:05

Są jednak mądrzejsi niż ja ludziska, na tym świecie :o :shock: :cry:
Wytłumaczono mi że owa pamięć to nic innego (jak przez analogię do AMIGI i jej organizacji pamięci - pamięć CHIP ,dla grafiki ) ,jest to luźna analogia ,chodzi o to że w/w pamięć w slocie AGP jest traktowana jako pamięć wbudowanej karty graficznej (w innych retro płytach była wlutowana na stałe w płytę ) i zajmowana jako pierwsza na użytek procesów graficznych (potem dopiero pamięć przydzielona z RAM ) ,co ma w/g producenta "znacząco "przyśpieszyć w/w operacje grafiki ,mieszczące się w owych 4 MB . :geek:

ODPOWIEDZ