Komputer Marki Optimus

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Komputer Marki Optimus

Post autor: Dariusz 64 » 26 lis 2018, 23:11

Piteusz pisze:
26 lis 2018, 10:57
Niestety takie osoby, jak ja - są odpowiedzialne za pompowanie cen retro sprzętów. Przepraszam! :(
Ja takich prawdziwie firmowych komputerów marki Optimus nie miałem. Wiem, że mój pierwszy PC był tej marki, ale nie mam żadnego potwierdzenia, prócz kształtu obudowy - która jest widoczna na wielu moich filmach.
Z przymrużeniem Oczka (czytać).
A w jaki to sposób drogi Adminie jesteś odpowiedzialny za "pompowanie cen retro sprzętów " ? Możesz sprecyzować ;) . Czyżbyś to ty wystawiał ten komputer na Alledrogo ? :lol:

A tak na poważnie ,to niektórzy na tym portalu chyba zwęszyli okazję łatwego zarobku i to oni pompują ceny .Zresztą zawsze jak ktoś mi pokazuje takie aukcje ,odpowiadam : Chcieć to on może ile chce (cena ),ale czy znajdzie się taki kupujący żeby chciał tyle zapłacić ?

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Komputer Marki Optimus

Post autor: Dariusz 64 » 26 lis 2018, 23:18

max98 pisze:
26 lis 2018, 18:33
Heh podczas wchodzenia na strych u babci po stare krzesła znalazłem zakurzonego OPTIMUSA OPTITECH heh :D Jakie ja mam szczęście . Włączyłem go noi włączał się ale ram był nie sprawny ,dałem inny i odpalił no niestety na dysku jest zainstalowany Windows XP ale dysk jest podzielony na system i gry także zainstaluje 98 i git :D Ale w każdej chwili czekam na 75 mhz Optimusa no ale puki co jest ten za 480 zł i nie zamierzam go kupywać :/ PS.Cieszę się z powodu takiego ,że mam cały zestaw optimusa jaki kupywał mój dziadek czyli Monitor 14 BELINEA , Klawiatura na din i mysz pod coma , nie wiem czy były głośniki aczkolwiek ich nie mam może się ktoś wypowie czy są jakieś optimusowe napewno je zakupie . Do kompa dokupie jeszcze kieszeń na dysk i myśle ,że styknie :) Pochwale się sprzętem jak tylko będzie okazja . Jak by ktoś wiedział ,że ktoś sprzedaje OPTIMUSA HARVARD proszę się odezwać ! :D Pozdrawiam
Trzymam za słowo (co do pochwalenia się sprzętem ),całą konfigurację i ładne "zdjątka" poproszę ,bo w temacie : Pokaż swój retro komputer ,robi się strasznie monotonnie ...

max98
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2018, 15:37

Re: Komputer Marki Optimus

Post autor: max98 » 27 lis 2018, 06:52

Napewno dam jakieś zdjęcia tylko nie pamietam jak się wstawialo te zdj bo podczas gdy chce wstawić trzeba linijkę linku zdjęcia i nie pamietam jak się to robi :/

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1002
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Komputer Marki Optimus

Post autor: Piteusz » 27 lis 2018, 09:47

Dariusz 64 pisze:
26 lis 2018, 23:11
Piteusz pisze:
26 lis 2018, 10:57
Niestety takie osoby, jak ja - są odpowiedzialne za pompowanie cen retro sprzętów. Przepraszam! :(
Ja takich prawdziwie firmowych komputerów marki Optimus nie miałem. Wiem, że mój pierwszy PC był tej marki, ale nie mam żadnego potwierdzenia, prócz kształtu obudowy - która jest widoczna na wielu moich filmach.
Z przymrużeniem Oczka (czytać).
A w jaki to sposób drogi Adminie jesteś odpowiedzialny za "pompowanie cen retro sprzętów " ? Możesz sprecyzować ;) . Czyżbyś to ty wystawiał ten komputer na Alledrogo ? :lol:

A tak na poważnie ,to niektórzy na tym portalu chyba zwęszyli okazję łatwego zarobku i to oni pompują ceny .Zresztą zawsze jak ktoś mi pokazuje takie aukcje ,odpowiadam : Chcieć to on może ile chce (cena ),ale czy znajdzie się taki kupujący żeby chciał tyle zapłacić ?
Jak? Ano to bardzo proste! Tworząc otoczkę wokół tych sprzętów. Tworząc "hype" (wybacz za makaronizmy). Nagrywam o nich filmiki, przedstawiam je w fajnym świetle i ogólnie tworzę z nich takie odpowiedniki "young timerów" w świecie motoryzacji. I niebawem komputery z Pentium 4 będą osiągały ceny analogiczne do Fiatów 125p w porównaniu do nowoczesnych samochodów (czytaj - bardzo dużą). I jest to nieuniknione, ponieważ informatyka coraz bardziej wchodzi w naszą kulturę. Sam ruch muzyczno-artystyczny "Vaporwave" opiera się mocno na nostalgii do starych komputerów - Windowsa 95, Dosa, Macintosha Plus i innych maszyn z lat 80tych i 90tych.

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Komputer Marki Optimus

Post autor: Dariusz 64 » 12 gru 2018, 18:04

Na Allegro jest taki zestaw Optimusa ,jest tylko jeden problem ,to układ Real Time Clock (tu ODIN) padła w nim bateria podtrzymująca BIOS (do wymiany) ,oprócz tego co wywnioskowałem ze zdjęć jest do czyszczenia i renowacji ,trzeba dobrze oglądnąć zdjęcia .Link do aukcji :
Link "wywaliłem " bo autor tematu znalazł komputer gdzie indziej .
Pamiętać o "trzeźwości umysłu" w licytacji .
Ja osobiście nie dał bym więcej jak 200zł bez wysyłki ,ale to tylko moje zdanie .
Ostatnio zmieniony 16 gru 2018, 21:32 przez Dariusz 64, łącznie zmieniany 1 raz.

max98
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2018, 15:37

Re: Komputer Marki Optimus

Post autor: max98 » 16 gru 2018, 21:06

Wreszcie po tylu dniach tygodniach koczowania na portalach znalazłem Optimus 5p100 bo pszodzie są ,że jest to procek 100 pentium :D 110 zł myślę ,że dobra cena gość dorzuca czytnik 5.25 i klawiature Optimus :D Tylko czekać

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Komputer Marki Optimus

Post autor: Dariusz 64 » 16 gru 2018, 21:30

max98 pisze:
16 gru 2018, 21:06
Wreszcie po tylu dniach tygodniach koczowania na portalach znalazłem Optimus 5p100 bo pszodzie są ,że jest to procek 100 pentium :D 110 zł myślę ,że dobra cena gość dorzuca czytnik 5.25 i klawiature Optimus :D Tylko czekać
Kupiony i "jedzie " ? W jakim stanie (ciekawi mnie to okrutnie ) ? Mam nadzieję że Kolega "przedstawi go",pochwali się , jak już zostanie uruchomiony z zdjęciami poproszę .

max98
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2018, 15:37

Re: Komputer Marki Optimus

Post autor: max98 » 16 gru 2018, 22:06

Kupić go mam zamiar bo gościu mi nie odpisał :) ale 100 zł to chyba dobra cena :) stan jak pisze nie znany ale zawsze mogę podmienić płyty wraz z procesorem ponieważ mam podobna :p

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Komputer Marki Optimus

Post autor: Dariusz 64 » 17 gru 2018, 18:44

Dariusz 64 pisze:
12 gru 2018, 18:04
Na Allegro jest taki zestaw Optimusa ,jest tylko jeden problem ,to układ Real Time Clock (tu ODIN) padła w nim bateria podtrzymująca BIOS (do wymiany) ,oprócz tego co wywnioskowałem ze zdjęć jest do czyszczenia i renowacji ,trzeba dobrze oglądnąć zdjęcia .Link do aukcji :
Link "wywaliłem " bo autor tematu znalazł komputer gdzie indziej .
Pamiętać o "trzeźwości umysłu" w licytacji .
Ja osobiście nie dał bym więcej jak 200zł bez wysyłki ,ale to tylko moje zdanie .
Dla Potomnych i tych których to ciekawi zestaw poszedł za : 281,98 zł (nie ja sprzedawałem ,ani kupowałem :lol: ) ,ale to już dziwne ,bo o ile pamiętam cena kup teraz była 300 zł ,więc po co było się łomotać przez tydzień w licytacji ? :shock:

ODPOWIEDZ