Pecet czy coś?

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Ardon
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2018, 16:31
Lokalizacja: /home/dudosek/

Pecet czy coś?

Post autor: Ardon » 18 lis 2018, 21:39

Zastanawiam się czy nie zbierać pieniędzy na nowego peceta na w celach uniwersalnych, czy nie zakupić coś od apple aby rozpocząć przygodę z mac os później zakupić ps4 do gier. Mam typowe peryferia komputerowe nie będę pisał bo wiadomo o co chodzi. Co poradzicie?

Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: Pecet czy coś?

Post autor: Trocisz » 19 lis 2018, 15:48

Ja myślę że raczej pecet będzie lepszym wyborem choć jeśli ciebie ciekawość zżera może to już czas abyś popróbował z Mac Os'em sił. Może ktoś kto jest bardziej oblatany z Maćkami udzieli ci odpowiedzi dłuższej niż ja.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1003
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Pecet czy coś?

Post autor: Piteusz » 21 lis 2018, 13:23

To zależy. Na początek zacznij od kupienia ps4 i stopniowo przechodzenia na tę platformę. Możesz sobie na kompie zainstalować jakiegoś linucha i stopniowo odchodzić od grania na PC. Granie na konsolach jest zarąąąąbiste. Jeżeli chodzi o maćka vs linucha - tutaj jest bardzo prosto. Bo to w zasadzie to samo. Gry na linuchu nie są jeszcze w 100% gotowe - na maćku jest w zasadzie ich więcej. Wiem, że Steam uruchomił ten wypasiony Wine, ale to nadal nie jest aż tak gotowe.

TL;DR:
1. Kup PS4
2. Działaj tylko na linuchu
3. Zastanów się, czy warto w to iść

Nie rób nic pochopnie. Wszystko planuj i analizuj :)

ODPOWIEDZ